Hezer: Erdoğan ve rejimi yok olacak; Kürtler kazanacak

1304

HDP’li Tuğba Hezer, Bonn’da katıldığı seminerde, AKP/Saray rejiminin yok olacağını, Kürtlerin kazanmaya devam edeceğini söyledi.

HDP Van  Milletvekili Tuğba Hezer, kadın sorunu ve son siyasal gelişmelere ilişkin, Almanya’nın Bonn kentinde düzenlenen seminere katıldı.

Sara  Kadın Meclisi tarafından organize edilen seminerde Hezer, kadın sorununun toplumsal sorunlardan kopuk olmadığını, kadın ve erkeğin yapısal  farklılığının ötesinde ayrımcılığı,  toplumsal cinsiyetin belirlediğini, ikisini eşit olmayan yerlere oturttuğunu söyledi.
Hezer, “Kadını salt bir bedene indirgeyerek teşhir edeceklerini,  mücadeleden uzak tutabileceklerini düşündüler. Kadın cinayetleri, katliamları, tecavüzler hep bu mantık ürünüdür, oradan beslenmektedir. Salt kadını değil, böylelikle erkeği de  hapsetmektedirler. O halde öncelikle  toplumsal rollerdeki adaletsizliği kaldırmak gerek” dedi.

‘ÖZGÜRLÜK İÇİN HERKESİN YAPACAĞI BİR ŞEYLER VARDIR’

Hezer, AKP-Erdoğan yönetiminin açmazda  olduğunu,  siyasal ve ekonomik krizin derin olduğunu, yasakçı, ayrımcı, tekçi zihniyetin  varlığını Kürtlerin yokluğu üzerine kurmak istediğini, bunun sadece Kuzey’le de sınırlı olmadığını, Rojava’yı da hedef aldığını söyledi.
AKP/Saray rejiminin soykırımcı saldırılarına değinmeye devam eden Hezer, Erdoğan ve DAİŞ çetelerine rağmen Kürtlerin kazanacağını belirterek, “Erdoğan ve rejimi yok olmaya mahkum olacaktır. Kaybeden o, kazanan bizler olacağız. Özgürlük için herkesin mutlaka yapacağı bir şeyler vardır. Kadın rengiyle, şekliyle de özgürlüğü mutlaka gerçekleştirecektir” diye konuştu.
Etkinlikte, resimler ve Kürt kıyafetleri de sergilendi.