HAYIR’ın bedeli katliam, zulüm ve soykırım! Nusaybin ‘Evler yakılıyor, hayvanlar öldürülüyor, KATLİAM var!

1641

Tek adam rejimi ve faşist diktatörlük için elinden geleni ardına koymayan sömürgeci Türk devleti referandum öncesi katliam ve soykırımlara start verdi. AKP-MHP faşist koalisyonu Kürt düşmanlığı etrafında birleşerek soykırım ve katliamlara tüm militarist ve sivil güçlerle başladı.

Soykırımcı faşist devlet güçleri 11 Şubat’tan bu yana Xeraba Bava köyünü ablukaya alarak saldırmaktadırlar. Abluka ve sokağa çıkma yasağının sürdüğü ve köyde halkın durumun ne olduğu bilinmemektedir. Gelen kısıtlı bilgiler ise halkın saldırı ve açlıkla karşı karşıya olduğu yönündedir. Günlerdir abluka yaşayan köy halkı evlerinden çıkamadıklarını ve yaşanan vahşetten dolayı çocukların ciddi travma yaşadıkları doğrultusunda.

Tam olarak ne olup bittiği bilinmeyen köyde infazlar ve işkencelerin yapıldığı belirtilmektedir. Gözaltına alınanlar ve işkence görenlerin durumları ile ilgili bilgi alınmamaktadır.

Asker ve özel timlerin köyde hakim olduğu köyde tam bir bilinmezlik hakimdir. Yapılan zulmü tarif edemeyen köylüler işgalci güçlerin bir an evvel köylerini terk etmelerini istemektedirler.

Kürt halkına zulüm ve baskıdan bir şeyi layık görmeyen sömürgeci ve soykırımcı Türk devleti Xeraba Bava köyündeki bu katliamla Cizre, Sur vb. yerlerdeki insanlık dışı katliamlarını devam ettirip artırarak sürdürmek istediğini açık açık ortaya koymaktadır.

Tüm dünyanın gözü önünde gerçekleşen bu katliam, zulüm ve soykırıma dünya ve Avrupa üç maymunları oynamaktadır. Sahte demokrasileri ile halkları kandırmaktadırlar. Faşist Türk rejimine karşı sessiz kalarak, tepkilerini göstermeyerek bu katliamlara onay vermektedirler.

KCDK-E olarak halkımızı, demokrat, devrimci ve tüm insanlıktan yana herkesi bu katliama ve önümüzdeki günlerde AKP-MHP faşist çetelerinin gerçekleştirmek isteyeceği katliamlara karşı duyarlı olmaya, tepkilerimizi her yerde karşı koymaya ve faşizme geçit vermemeye çağırıyoruz.

Tek adam rejimi uğruna Kürdün katliamı ve feda edilmesine izin vermeyelim. Toprağımıza, halkımıza, irademize ve önderliğimize sahip çıkmak ve Xeraba Bava köyünde gerçekleşen abluka ve katliamı protesto etmek için eyleme ve alanlara çıkalım.

Tüm demokratik imkan ve araçları kullanarak derhal sesimizi yükseltelim.

Kahrolsun soykırımcı, sömürgeci Türk devleti

Kahrolsun AKP-MHP faşist iktidarı

Tek adam rejimi ve faşist iktidarı durdurmak için HAYIR!

 

KCDK-E / Brüksel 20 şubat 2017