Hayır oyunu kullanmak için kayıt yaptır

837

AKP MHP faşizmi katliamcı politikalarını ve tek adam diktatörlüğünü kalıcı hale getirmek için yaptıkları anayasal değişikliklerle referandumda bunu kalıcı hale getirmek istemektedirler.

Başta halkımız ve tüm kimlik ve inançların inkârı olan bu anayasaya HAYIR demek, sömürgecilik yasalara HAYIR demek için referandumda mutlaka herkes sandıklara giderek HAYIR oyu kullanmalıdır. Yurtdışında 27 Mart 8 Nisan tarihler arasında referandumda oy kullanman için kayıtlı olman gerekiyor..

HAYIR oyunu kullanmak için yurtdışında yaşayan insanlarımızın kayıtlı olması gerekmektedir. Tüm meclislerimize ve bileşenlerimize çağrımız tüm şehirlerde ve alanlarda en geniş kesimlerin katılımı ile HAYIR platformlarını oluşturmaları ve acilen bilgi işlem merkezlerini kurarak seçmenlerin kayıt işlemlerini sorgulamaları gerekmektedir. Aynı şekilde bu işlemleri herkes evinde de yapabilmektedir. Bu konuda desteğe ihtiyaç olan insanlarımız en yakın derneğe veya HAYIR komitelerinde destek isteyebilirler. Kayıt işlemleri 26 şubat 2017 Türkiye saati ile 17.00 bitecektir.

Seçmen Sorgulama ya da Kayıtlı olup olmadığını Kontrol Etme Yapılacak işlem www.ysk.gov.tr adresinde tıklayarak ardında gelen sayfada seşmen işlemleri bölümünü tıklamanızdır. Gelen yeni sayfada sol tarafta Yurtdışı Seçmen Sorgulama bölümünü tıklayarak çıkan kimlik bilgilerine ilişkin bölümler doldurularak sorgulama yapılmalıdır. Eğer kişi kayıtlı değilse TC kimlik numarası olan bir belgeyle en yakın konsolosluğa müracaat yaparak adres bildiriminde bulunmalıdır.

Unutmayalım ki kullanılmayan Her oy AKP-MHP faşizmine hizmet etmektedir. Her bir HAYIR oyu diktatörlüğe ve Faşizme HAYIR demektir.

KCDK-E olarak basta tüm Kürt halkına ve demokrat insanlara çağrımız kayıtlı değilsen kayıt ol. Kayıtlı olmayanların kayıt olması için yardımcı ol ve kayıt yaptırmasını sağla

KCDK-E /Avrupa Demokratik Kürdistanlılar Toplum Kongresi

16 şubat 2017 / Brüksel