Hannover’de Efrîn sahiplenildi: Ankara çökecek!

468

Hannover’de Kürdistanlılar ve dostları Efrîn işgalini protesto etti. Eylemde direnişin yeni aşamaya geldiği vurgulandı.

Almanya’nın Hannover kentinde Türk devletinin işgalci saldırıları havaalanında toplanan Kürdistanlı ve dostları tarafından protesto edildi.

Ronahî Kadın Meclisi tarafından organize edilen eylemde, Alman polisi kitleyi dışarı çıkarmak istedi ancak kitle direndi. YPG/YPJ flamalarının taşındığı eylemde, Turkish Airlines yetkilileri kitleyi provoke etmek istedi.

Ronahî Kadın Meclisi Üyesi Alya Ekinci, “YPG-YPJ-QSD halkı tehlikeden uzaklaştırdı ve gerilla taktiğine hazır. ‘Kobanê düştü düşüyor’ diyen zat, Ankara’nın çöküşünü görecek” dedi.

Ekinci, Türk ordusu ve çetelerinin Efrîn’de talana başvurduğuna da dikkat çekti.

ULUSLARARASI ÇEVRELERE: SİZE DE BELA OLACAK!

Demokratîk Kürt Toplum Merkezi (DKTM) Hannover Eş Başkanı Ayfer Amara ise, uluslararası kurumların sessizliğine tepki gösterdi ve “DAİŞ sizin başınıza da bela olacak. O an halk sizin suskunluğunuzu kabul etmeyecek. Halk ile aranızdaki güven bitecek” dedi.

‘DEMİRCİ KAWA’NIN RUHU YENECEK!’

NAV-DEM Üyesi Altun Bischoff ise Demirci Kawa’nın heykeline yapılan saldırıya değinerek, şunları söyledi: “Demirci Kawa’nın destanı dünyanın her yerinde beyaz perdelerde yayımlanmıştır ve çocuklar için çizgi romanlarda yer almıştır. Bazıları ‘Thor’ ismiyle tanıyor. Demirci Kawa zulme karşı başkaldırmıştır. Nasıl Demirci Kawa canavarlara, barbarlara, kabadayılara, talancılara ve viran edenlere karşı savaşmışsa, Demirci Kawa’nın ruhu sizi yine yenecek. Demirci Kawa’nın ateş fırtınasıyla yine kaybolacaksınız!”