Halkımızın, İslam Aleminin ve Tüm Ezilen Halkların Kurban Bayramını Kutluyoruz

1105

Din istismarcısı Erdoğan ve AKP hükümeti Kürdistan’da katliamlar, tutuklamalar uygulayarak Kürt halkını, Türkiyeli muhalifleri, demokratları sindirmeye ve teslim almaya çalışmaktadır. Askeri darbeyi gerekçe yaparak sivil darbe ile tek adam diktatörlüğünü kanun hükmünde kararnamelerle ve olağan üstü halle devreye koymuş bulunmaktadır. Ergenekoncu, ulusalcı, milliyetçi ve siyasal islamcı yapıları Kürt demokrasi düşmanlığı üzerinden milli mutabakatla top yükün bir katliam ve bastırma politikasıyla pervasızca uygulayarak faşizm hayata geçirilmektedir. Türk devletin Kürt düşmanlığı ve DAIS destekçiliği Rojavaya saldırarak Cerablusu işgal ederek sürmektedir. Kürt halk önderi başkan APO üzerindeki tecritti ve izolasyonu derinleştirerek sürdürmesi AKP hükûmetinin ve tayip Erdoğan’ın savaş ve katliam politikalarını pervasızca sürdüreceklerini göstermektedir.

Mübarek Kurban Bayramı arifesinde halkın iradesiyle seçilmiş belediyelere kayyum atamaları ile halkımızın iradesine müdaheleyi gündemleştirmiştir. Tüm halkımız, demokratik ve sosyalist yapılara çağrımız kendi iradelerine, seçilmiş belediyelerine sahip çıkmaları ve bunun için direnişi yükseltmelidirler.

AKP hükûmeti ve çeteleri şehirlerimizi, köylerimizi ve ormanlarımızı yakıp yıkmak suretiyle yaşam ve barınma imkanlarını ortadan kaldırarak, insanlarımızı başka yerlere göçertmeye zorlayan politikalar ile halkımızın direnişini kırmayı ve teslim almayı hedefledi. Seçilmişlerin görev yaptığı belediyelere kayyum atayarak halkın iradesi gasp edilmiştir. Herkes bilmelidir ki Kürt özgürlük hareketinin özgürlük yürüyüşü ve direnişini hiçbir güç kıramayacaktır. Hayriler ve Kemallerle başlayan bu direniş, Mehmet Tunçlarla, Asya Yüksellerle direniş yeni bir aşamaya evirilerek tüm inançların ve kimliklerin özgür eşit ortak yaşamını kuracaktır ve zalimleri tarihin çöp sepetine atacaktır.

AKP devleti katliamcı politikaları bu mübarek Kurban Bayramı gününde de sürmektedir. DAIS zihniyetli AKP, Müslüman halkımızın inancını ve bayramını kutlamasına müsaade etmediği gibi saldırıları ile bayramlarını da engellemektedir. Sahtekar Erdoğan ve hükümeti dun olduğu gibi bugün de bayram gününde halkımıza ve kutsallarımıza saygısızca saldırılarını devam ettirmektedir. Din ahlak ve hukuk tanımayan NEMRUT Erdoğan ve AKP devleti halkımızın ve tüm düzene muhalif kesimlerin direnişi karşısında kaybedecektir.

DAIS zihniyetli Erdoğan köylerimizi ve şehirlerimizi bombalayarak, insanlarımızın evlerini ve işyerlerin yakıp yıkarak kendine muhtaç etme ve onurluca direnen halkımıza diz çökertmeyi hedeflemektedir. İrademize saldırarak, bizi teslim almak istemektedir.

Onurluca direnen, devlet karşısında diz çökmeyen, evleri yakılıp yıkılan halkımıza sahip çıkmalı ve bayramda onları yalnız bırakmamalıyız. Maddi ve manevi dayanışmayı güçlendirmeli ve mücadeleyi büyütmeliyiz.

Bayram vesilesiyle başta tüm özyönetim direnişindeki şehirlerimizde yaşayan halkımızı ziyaret ederek, onları sahiplenip ulusal birliği ve ortak dayanışma ruhunu güçlendirmeliyiz.

KCDK-E olarak bu bayramın halkımıza ve mazlum insanlığa özgürlük, eşitlik, kardeşlik, demokrasi ve adalet getirmesi dileğiyle, başta Kürt halkının olmak üzere tüm insanlığın bayramını kutluyoruz. Bu bayramın dayanışma ve paylaşımın artmasına vesile olmasını diliyoruz.

KCDK-E (Avrupa Demokratik Kürdistanlılar Toplum Kongresi)

12 Eylül 2016