Halkımızın, İslam Aleminin ve Tüm Ezilen Halkların Kurban Bayramını Kutluyoruz

358

AKP devleti katliamcı politikaları bu mübarek Kurban Bayramı gününde de sürmektedir. DAİŞ zihniyetli AKP, halkımızın inancını ve bayramını kutlamasına müsaade etmediği gibi saldırıları ile bayramlarını da engellemektedir. Sahtekar Erdoğan ve hükümeti dün olduğu gibi bugün de bayram arifesinde Sengal, Güney Kürdistan ve Rojava olmak üzere tüm Kürdistan’da kirli saldırılarını devam ettirmektedir.Din, ahlak ve hukuk tanımayan diktatör Erdoğan ve AKP devleti halkımızın ve demokrat muhalif kesimlerin direnişi karşısında kaybedecektir.

Bayram vesilesiyle halkımızın bayram ziyaretlerinde bulunarak birbirleriyle maddi ve manevi dayanışmasını daha da büyütmesini, başta Şahba olmak üzere ülkede muhtaç durumda olan halkımızı sahiplenip, ulusal birliği ve ortak dayanışma ruhunu güçlendirmelidirler.

KCDK-E olarak bu bayramın halkımıza ve mazlum insanlığa özgürlük, eşitlik, kardeşlik, demokrasi ve adalet getirmesi dileğiyle, başta Kürt halkının olmak üzere tüm insanlığın bayramını kutluyoruz. Bu bayramın dayanışma ve paylaşımın artmasına vesile olmasını diliyoruz.

KCDK-E Eşbaşkanlık Divanı
20 Agustos 2018