Gençler Öcalan’ın özgürlüğünü istedi, Minbic zaferini kutladı

854

Avrupa’da yaşayan Kürdistanlı gençler, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın özgürlüğünü isterken, Minbic zaferini kutladı.Eylemlerde, Öcalan özgür olana dek eylemlerin süreceği belirtildi ve tüm gençler direnişe çağrıldı.

BERLİN

Almanya’nın Berlin kentinde Rojavalı gençler, Ciwanên Azad Berlin ve Kürdistanlılar, Minbic’in özgürleştirilmesini kutlarken, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a uygulanan ağırlaştırılmış tecridi kınadı.
Kentin ana sembollerinden biri olan Brandenburg Kapısı’nda yapılan eylemde, “Bijî berxwedana YPG/YPJ“,“Bijî Serok Apo“ ve “Bê Serok jiyan nabe“ sloganları atıldı. Minbic zaferini halaylarla kutlayan kitle, tecride karşı de seslerini yükselti. Eyleme Rojavalı sanatçı Bengî Agirî de katıldı.

RUSSELSHEIM
Almanya’nın Rüsselsheim kentinde Kürt gençleri Öcalan’a dönük tecridi protesto etti.
Gençler otoyol köprüsüne Almanca “Öcalan’a Özgürlük“ pankartı asarken, Kürdistan’daki soykırımcı saldırıları da kınadı.
Eylemde yapılan açıklamada “Önder Apo özgürlüğüne kavuşana kadar eylemlerimizi sürdürüceğiz“ denilerek, tüm Kürt gençleri direnişi yükseltmeye çağrıldı.

CREIL
Fransa’nın Creil kentinde Ciwanên Azad üyeleri ve Kürdistanlılar, araçlarıyla konvoy oluşturarak Minbic’in özgürleştirmesini kutladı.
Konvoyun ardından gençler ve Kürdistanlılar halaylarla şehir merkezinde kutlamalarını sürdürdü.
Kutlamalar gece geç saatlerine kadar devam etti.

CHARLEROİ

Belçika’nın Charleroi kentinde Ciwanên Azad üyeleri pankart eylemi düzenleyerek, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın özgürlüğünü istedi.
“Abdullah Öcalan’nın özgürlüğü, bizim özgürlüğümüzdür“ yazılı pankartı asan gençler “Bijî Serok Apo“ ve “Öcalan’a özgürlük“ sloganlarıyla tecridi kınadı.