FRANSA HALKININ ve İNSANLIĞIN BAŞI SAĞOLSUN

1426

23 nisan pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Fransa yeni bir saldırı yaşandı. Champs-Elysees bulvarındaki gerçekleşen bu alçak saldırıyı kınıyoruz.

Insanlık düşmanı Barbar cinayet şebekesi DAEŞ’in cinayetleri, katliamları ve insanlık dışı uygulamaları Ortadoğu’da teşhir olmuş, insanlık bu kirli cinayet şebekesinin gerçek yüzünü görmüştür. Kadın öncülüklü Kürt özgürlük mücadelesinin bu barbar çeteye karşı verdiği mücadele insanlık onurunu korumuştur.

Faşist AKP iktidari ve RTE tarafından kullanılan ve yönlendirilen DAEŞ taşeron bir cinayet örgütüdür. İslami söylemler altında yaratmak istedikleri kamufulasyonla binlerce genci karanlık emellerine alet ettiler. Bölge ülkeler, çıkar grupları bu barbar cinayet şebekesini Avrupa ve Dünya’da kirli emelleri için piyasa sürmüşlerdir. Avrupa’da gerçekleştirilen onlarca alçak saldırı ve Rusya’da gerçekleştirilen bombalı saldırı bu katliam girişimlerinin devam edeceğini göstermektedir.

Dünya halkları barbar DAEŞ çetesinin faşist AKP hükümeti ile olan işbirliğine yüzlerce kez şahit olmuşlardır. Aynı zihniyete sahip AKP bu DAEŞ çetelerini Avrupa ve Dünya’nın bir çok yerinde kullanmaya ve desteklemeye devam etmektedir. Rusya’da ki saldırıyı gerçekleştiren DAEŞ bombacısının Türkiye bağlantısı ortaya çıkmıştır.

Erdoğan Avrupa’da AKP-MHP ittifakına karşı uygulanan yasaklamaların ardından Avrupa’yı tehlikelerin beklediğini açık açık sözleriyle sarfedecek tehdit etmiştir. Bu tehditlerin ardın bir bir suikast ve katliam girişimleri gerçekleşmiştir. DAEŞ zihniyetli gayrimeşru AKP-MHP faşizmi hükümeti sadece Kürdistan, Türkiye halklarının başına bela değildir, aynı zamanda tüm insanlığın başına beladır..

KCDK-E olarak Avrupa halklarına ve insanlığa çağrımız barbar DAEŞ ve onun ittifakı olan Erdoğan çetesine karşı uyanık olmaktır. Dünya halklarının başına bela olan DAEŞ’le aynı zihniyetli faşist AKP-MHP çetelerine karşı insanlık adına ortak mücadele etmeli ve gerekli yaptırımlar uygulanmalıdır.

KCDK-E / Avrupa Demokratik Kürdistanlılar Kongresi

21 Nisan 2017