Fransa Halkının ve İnsanlığın Başı Sağolsun

686

23 nisan pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Fransa yeni bir saldırı yaşandı. Champs-Elysees bulvarındaki gerçekleşen bu alçak saldırıyı kınıyoruz.

Insanlik dusmani Barbar cinayet şebekesi DAEŞ’in cinayetleri, katliamları ve insanlık dışı uygulamaları Ortadoğu’da teşhir olmuş, insanlık bu kirli cinayet şebekesinin gerçek yüzünü görmüştür. Kadın öncülüklü Kürt özgürlük mücadelesinin bu barbar çeteye karşı verdiği mücadele insanlık onurunu korumuştur.

Faşist AKP iktidari ve RTE tarafından kullanılan ve yönlendirilen DAEŞ taşeron bir cinayet örgütüdür. İslami söylemler altında yaratmak istedikleri kamufulasyonla binlerce genci karanlık emellerine alet ettiler. Bölge ülkeler, çıkar grupları bu barbar cinayet şebekesini Avrupa ve Dünya’da kirli emelleri için piyasa sürmüşlerdir. Avrupa’da gerçekleştirilen onlarca alçak saldırı ve Rusya’da gerçekleştirilen bombalı saldırı bu katliam girişimlerinin devam edeceğini göstermektedir.

Dünya halkları barbar DAEŞ çetesinin faşist AKP Hukumeti ile olan işbirliğine yüzlerce kez şahit olmuşlardır. Ayni zihniyete sahip AKP bu DAEŞ çetelerini Avrupa ve Dünya’nın bir çok yerinde kullanmaya ve desteklemeye devam etmektedir. Rusya’da ki saldırıyı gerçekleştiren DAEŞ bombacısının Türkiye bağlantısı ortaya çıkmıştır.

Erdoğan Avrupa’da AKP-MHP ittifakına karşı uygulanan yasaklamaların ardından Avrupa’yı tehlikelerin beklediğini açık açık sözleriyle sarfederek tehdit etmiştir. Bu tehditlerin ardın bir bir suikast ve katliam girişimleri gerçekleşmiştir. DAIS Zihniyetli gayrimesru AKP -MHP fasizmi hukumeti sadece Kurdistan, Türkiye halklarin basina bela degildir, ayni zamanda tüm insanlik basina beladir..

KCDK-E olarak Avrupa halklarına ve insanliga cagrimiz bu barbar DAEŞ ve onun ittifakı olan Erdoğan çetesine karşı uyanık olmaya ve Dünya halklarının başına bela olan DAEŞ ve ayni zihniytli Faşist AKP-MHP cetelerine karsi insanlik adina ortalk mucadele etmeli ve gerekli yaptirmlar uygulanmalidir.

KCDK-E/ Avurpa Demokratik Kurdistanlilar Kongresi

21 Nisan 2017