FAŞİZME KARŞI BİRLİKTE ÇALIŞALIM BİRLİKTE KAZANALIM

406

24 Haziran seçimi ile ülkemizi, halklarımızı, emekçileri, yoksul toplum kesimlerini topyekun teslim almak isteyen tekçi AKP rejimine karşı Avrupa’da çeşitli kurum ve bileşenlerin oluşturduğu Avrupa Seçim Koordinasyonu çalışmalarını kararlılıkla sürdürmektedir.

Başta Avrupa olmak üzere, Kanada, Japonya, Avusturalya, ABD ve Güney Afrika’da etkin bir çalışma sürdürerek, yurtdışı oylarını referandum seçimlerinin de ilerisine taşıma kararlılığıyla hareket etti. Türk, Kürt, Ermeni, Laz, Çerkes, Asuri-Süryani, Alevi, Müslüman, Hristiyan, kadın, genç, yaşlı, aydın, demokrat ve toplumun tüm muhalif kesimleri  özgürlük ve eşitlik için binlerce gönüllü  çalışan HDP ve Demirtaş etrafında bir demokrasi bloğu oluşturarak hareket ettiler

Yurtdışında yaşayan binler anti-demokratik, faşist iktidar blokuna karşı BİRLİKTE KAZANACAĞIZ şiarıyla hareket ederek seçim çalışması sürdürdüler. Tekçi, fasit AKP-MHP bloğu ve diktatör Erdoğan iktidarına karşı emek, demokrasi ve özgürlük talebiyle bir halklar ve inançların özgürlük bloğu oluşturuldu.

24 Haziran seçimlerini sıradan bir seçim olarak görmeyen Avrupa Seçim Koordinasyonu. inkarcı, imhacı devlet zihniyetini karşı halkların birliğini esas alan HDP ve Demirtaş etrafında kenetleniştir. Bu ruhla hareket eden on binlere demokrasiye ve özgürlüklere yaptıkları değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Mayıs başında başlayan, kısa zamanda azami başarıyı örgütleyen ve emek veren tüm arkadaşlara emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Ülke, eyalet ve kent komitelerinin yoğun çalışmaları, Türkiyeli ve Kürdistanlı tüm demokrat, devrimci yapıların, Kadın, Gençlik, Alevi, Müslüman, Hristiyan, Laz, Çerkes, Asuri-Süryani ve demokratik toplum kesimlerinin birlikte başarma çabalarını kutluyoruz.

Yurtdışında oy verme işlemleri bitmiş olmasına rağmen henüz seçim bitmemiştir. 24 haziran tarihine kadar çalışmalarımızı aynı kararlılık ve tempo ile ülkedeki seçimler için seferber etmeliyiz.

Oyunu kullanmamış yurtdışı seçmenlerimiz 24 Hazirana kadar gümrük kapılarında oy kullanıldığından hareketle mutlaka oylarını kullanmalıdır. Kullanılmayan her oy diktatör Erdoğan’a hizmet edeceği bilinciyle hareket ederek gidip mutlaka oyunu gümrüklerde kullanmalıdır.

Tüm seçim çalışmalarında görev almış  arkadaşlarımız ve HDP’ye oy vermiş tüm seçmenlerimize çağrımız ülkede HDP rüzgarı estirmek için 24 Hazirana kadar Ülkedeki tanıdıklarımızı, akrabalarımızı etkilemek ve HDP çalışanı yapmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürelim.  Tüm imkan ve olanaklarımızla ülkedeki insanlarımızla etkileyerek HDP ve Salahattin Demirtaş’a oy vermeleri için harekete geçirmeliyiz. İmkanları ve olanakları olanlarda son 3 günde olsa ülkeye giderek aktif seçimlerde görev almalıdır.

BİRLİKTE ÇALIŞALIM BİRLİKTE KAZANACAĞIZ.

Avrupa Seçim Koordinasyonu