Eylemlere aktif katılalım; AKP’den hesap soralım

1245

Gelinen aşamada fazla söze gerek kalmamış, faşizmin anlayacağı tek dil olan direniş diliyle yanıt vermek kalmıştır. Bu nedenle başta Kürt halkı olmak üzere Saray diktatörlüğünden zarar gören, demokrasi ve özgürlüktan yana olan herkesi faşizme karşı birleşik cephede yer alma ve büyük direnişe geçmeye çağırıyoruz. Faşizmi dizginlemenin, iradesini kırmanın tek yolu ona karşı direnmekten geçiyor. Ona boyun eğmemek, onun karşısında diz çökmemek boynumuzun borcudur.

‘YARINKİ MİTİNG VE YÜRÜYÜŞLERE KATILALIM’

AKP-Erdoğan sadece Kürtlere değil, herkese; Alevilere, gerçek Müslümanlara, Asuri ve Keldanilere, kısacası AKP’li olmayan ve Erdoğan’ı savunmayan herkese düşmandır. Saray çetesine karşı mücadele etmek aynı zamanda tüm inançlar için kutsal bir görev haline gelmiştir. O halde 5 Kasım 2016 tarihinde tüm inançları, devrimcileri, sosyalistleri, demokrat  ve aydınları, Kürdistanlı ve Türkiyeli halkları ‘AKP-Erdoğan faşizmine geçit yok’ sloganı adı altında yapılacak miting ve yürüyüşe katılmaya çağırıyoruz.
Almanya, Paris, Marsilya, İsviçre, İsveç, Danimarka, İtalya, Hollanda, Belçika, Avusturya, İngiltere, Yunanistan gibi Avrupa merkezlerinde Alevi Hareketi ve Demokratik Güç Birliği Bileşenleri  ile yapılacak eyleme aktif katılalım, AKP-Erdoğan faşizminden hesap sormak içik yüksek sesle haykıralım!