Eyfel kulesi önünde ’Öcalan’a Özgürlük’ eylemi

1102

Paris’te yaşayan Kürdistanlılar, Öcalan üzerinde uygulanan tecride dikkat çekmek ve özgürlüğünün sağlanması için Eyfel kulesi önünde lazerli eylem düzenlediler.

Fransa Demokratik Kürt konseyi (CDK-F)’nin öncülüğünde dün akşam saat 21.30’da Paris’te Eyfel kulesi önünde toplanan Kürdistanlılar, lazer ışıklarıyla yansıtılan” Öcalan’a özgürlük Kürdistan’a statü” yazısı önünde Öcalan’ın fotoğraflarının bulunduğu pankart ve flamalar taşıyarak Öcalan’ın üzerinde uygulanan tecrite dikkat çektiler.

Eyfel kulesi önünde yoğun yağan yağmur altında yapılan eyleme çevredeki turistler yoğun ilgi gösterdiler. Eylemde Öcalan üzerinde uygulanan tecrite dikkat çeken bildiriler dağıtıldı.

Eylemde konuşan Fransa Demokratik Kürt konseyi eş başkanı Vedat Bingöl, ’’Önderliğimizden iki yılı aşkın süredir haber alamıyoruz, sağlığı hakkında ve ne şartlarda yaşadığı konusunda hiç bir şey bilinmiyor. Faşist Türk Devleti uyguladığı tecrit ile Önderliğimiz şahsında bir halıkın iradesini kırmaya çalışıyor, bizler buna asla izin vermeyeceğiz’’ dedi.

Eylem ” Bê Serok Jiyan Nabe” sloganları ile son buldu.