‘Eutelsat’a karşı hak mücadelemiz sürecek’

613

Köln’de gerçekleştirilen çadır eylemiyle Eutelsat’a tepki gösterildi.

Eutelsat şirketinin Kürt televizyonlarını kapatma girişimini protesto etmek için Almanya’nın Köln kentinde açılan çadırda Kürdistanlılar, karara tepki göstererek, hak mücadelesini sürdüreceklerinin vurgusunda  bulundu.

Fransız şirketi Eutelsat’ın Avrupa’da uydu üzerine yayın yapan Kürt televizyonları olan Stêrk Tv, Ronahi Tv ve News Channel Tv’nin yayınlarını durdurma kararına karşı tepkiler sürüyor.

Avrupa Demokratik Kürdistanlılar Toplum Kongresi’nin (KCDK-E) Avrupa çapında Eutelsat’a karşı başlattığı kampanya  çeşitli eylemlerle devam ediyor. Bir haftadan bu yana Almanya’nın Köln kentinde bulanan Eutelsat şirketini protesto etmek için Kürdistanlılar, Dom Kilisesinin önünde çadır eylemi açarak, tepkilerini dile getiriyor. 13 Mayıs’a kadar sürecek olan çadır eylemine katılanlar, Eutelsat’ın Türk devletinin talebi doğrultusunda Kürt televizyonlarının kapatılması anti demokratik olduğunu vurgulayan Kürdistanlılar, tepkilerini ANF’ye anlattı. Eylemciler, bütün demokratik kesimleri bu karara karşı seslerini yükseltme çağrısında bulundu.