Emmerich, Montpellier, Viyana ve Zürih’te Öcalan eylemleri

674
ANF Images

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın sağlık ve güvenliği için Avrupa’daki Kürtler ayakta.

EMMERICH

Almanya’nın Emmerich kentinde Kürdistanlılar, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın sağlık ve güvenliği için alanlardaydı.

Emmerich DKTM’nin çağrısı üzerine bugün saat 17.00 de Emmerich Banhof önünde bir araya gelen Kürdistanlılar, AKP rejimini protesto etti. Saygı duruşu ardından yapılan konuşmalarda, “Önderliğimizin sağlığı ve güvenliğine yönelik kamuoyunda çıkan haberlerin doğru olup olmadığı noktasında net bir bilgi tez elden açıklanmalıdır” denildi.

Daha sonra ise yürüyüşe geçildi. Yürüyüş boyunca yapılan konuşmalarda, Öcalan’ın özgürlüğü ve sağlığına dikkat çekildi. Eylemde “Öcalan’a özgürlük” ve “Öcalan’sız yaşam olmaz”, “Biji Serok Apo” sloganları atılırken, Öcalan’dan haber alınıncaya kadar eylemlerde olunacağı vurgulandı.

Eylem 21 Ekim’de Düsseldorf’ta yapılacak yürüyüşe katılım çağrısı ile sona erdi.

MONTPELLIER

Fransa’nın Montpellier kentinde de eylemler sürüyor. Kadınların yoğun katıldığı eylemde “Se Serok jiyan na be” sloganı atıldı. Montpellier’deki yüksek bir binaya PKK bayrağı dikilerek, tecride dikkat çekildi.

VİYANA

Avusturya’nın başkenti Viyana’da da Uluslararası Af Örgütü’ne Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın sağlık ve güvenliğine ilişkin bir dosya verildi.

Viyana’daki Kürt kadınlarının derneği olan Avesta üyesi bir grup kadın tarafından dosya Af Örgütü temsilcilerine verildi.

Ayrıca yarın saat 17.00’da Opera binası önünden Türk konsolosluğuna yapılacak yürüyüşe de katılım çağrısında bulunuldu.

ZÜRİH

İsviçre’nin Zürih kentinde Öcalan’ın sağlık ve güvenliği için eylem düzenlendi.

Altstetten Bahnhofun’da düzenlenen eylemde “Dikkat Türkiye, Öcalan’sız dünyayı başınıza yıkarız” yazılı pankart taşındı.

Almanca bildirilerin dağıtıldığı eylem sloganlarla sona erdi.

Ayrıca yarın saat 18.00’de Zürich Central’de yapılacak gürültü eylemine katılım çağrısı yapıldı.