Em Serokê xwe dixwazîn

670

KCDK-E’nin 2. kongresinin kararı olan Reber Apo’ya özgürlük eylem kampanyasına bu hafta Ciwanen Azad ve Jinen Ciwan en Azad öncülüğünde yapılacaktır.

Kürt özgürlük hareketi genç üniversite öğrencileri Kürt halk Önderi başkan Apo’nun öncülüğünde başlattıkları mücadele bugün Ortadoğu’da hakların umudu ve kurtuluşu olmuştur.

Bu mücadele demokratik ulus paradigmasıyla kadın ve gençlik öncülüğünde özgürlüğe doğru sonuç alma noktasına gelmiştir. Kürt halkının baş aşağıya giden karanlık tarihini başlattığı mücadele ile direniş ve başarı tarihine çeviren Kürt halk önderi başkan Apo sadece Kürtlerin değil dünya ilerici insanlığın umudu olmuştur. Kürtler bugün Ortadoğu’da siyasetin belirleyici konuma gelmişse bu sayın Öcalan’ın paradigması ve mücadelesi sonucu olmuştur.

Halkların ve dünya ilerici insanlığın umudu olan başkan Apo özgür olmadan hiç birimiz özgür olamayız bilinciyle KCDK-E olarak 2. kongremizde aldığımız sayın Öcalan’a Özgürlük eylem kampanyamızı sonuç alana kadar tüm bileşenlerimizle ve toplum merkezlerimizle ve eylemlerimize devam edeceğiz.

Kongrede aldığımız kararımızı bu hafta gençlik öncülüğünde 12-19 Ağustosta Hamburg, Berlin, Hannover, Dortmund, Köln, Darmstad, Frankfurt, Stuttgart, Nurnberg, Paris, Marsilya, Strasburg, Atina,Romanya, Italya, Brüksel, Londra, Den Haag, İskandinavya, Japonya, Avusturalya ve Kanada’da yapılacak “Başkan Apo’ya Özgürlük” yürüyüşlerine tüm Kürt halkını ve dostlarımızı aktif katılmaya çağırıyoruz. Önderliği sahiplenme eylemlerine gençlik, kadın, tüm halkımız ve insanlıktan yana olan herkes en üst boyuta gereken duyarlılığı göstererek katilmalidir.

KCDK-E Eş başkanlık Divanı

9 Ağustos 2017/ Belçika