EFRİN GÜNDEMİ PROVAKASYONLARLA DEĞİŞTİRİLMEK İSTENİYOR

377

Sömürgeci Türk devletinin 20 ocakta Efrin saldırısı başladığından bu yana Avrupa’daki Kürdistanlılar ve dostları Efrin’i sahiplenme eylemleri direnişi geliştirerek kamuoyu ve dünya insanlığın büyük sempatisini ve desteğini kazandılar. Tüm dünyada Avrupa Efrin’i Sahiplenme Platformu’yla birlikte yada Avrupalı kurum ve organizasyonların öncülüğünde gelişen eylem ve etkinliklerle tüm ülkelerde geniş çevrelerin desteğini ve sempatisini kazanan Efrin direnişi, AKP hükümetinin provokasyonlarıyla bu sempati ve dayanışma tersine çevrilmeye çalışılıyor.

KCDK-E olarak iki hafta önce yaptığımız açıklamalarla provokasyonlara dikkat çekerek kamuoyunu uyarmıştık. Bize ulaşan bilgiler ve belgeler AKP’nin Avrupa’da Kürt kurumlarının eylemlerinde veya onlar adına çeşitli provokasyon ve şiddet saldırıları yaparak Kürt kurumlarını ve Efrin eylemlerini kiriminalize ederek, Efrin direnişine oluşan sempatiyi ve kamuoyu desteğini tersine çevirmek için büyük provokasyonları planlamaktadır.

İnsanlık değerleri için mücadele eden Efrin direnişi, Efrini sahiplenme mücadelesi insanlara zarar veren her tür eylem ve girişimi reteder. Bu tür provokasyon ve saldırı girişimleri Kürtlerin verdiği onurlu mücadelesine hizmet etmez. Bu tür eylemler ve insanlığa karşı saldırı girişimleri Türk devletine hizmet eder ve zaten Türk devletinin mayasında da bu vardır.

Bir kez daha tekrarlıyoruz. Efrini direnişi için oluşan dayanışma ve kamuoyu desteğini boşa çıkarmak için Türk devletinin özel masaları ve ajanları  eylemlerimizin içine sızarak veya kendilerinin yapacağı şiddet ve provokasyonları üzerimize atarak, oluşan kamuoyu desteğini tersine çevirmeye çalışıyorlar. Bizler biliyoruz ki Türk devletin özel savaş yöntemlerinden biriside karşısındaki muhalif güçleri kiriminalize etmek için kendi çeteleri vasıtasıyla yaptığı eylemleri muhaliflerin veya Kürtlerin üzerine atarak veya manipüle ederek oluşan kamuoyu desteğini kesmeye çalışmak için sıklıkla başvurdukları bir yöntemdir. Şimdide Avrupa’da oluşan Efrin’i direnişini sahiplenme ve destekleme kamuoyunu terse çevirmek istemektedir. Tüm yapılarımız  ve dostlarımız bu provokasyonlara müsaade etmesinler.

Eylemlerimizin içine sızmak isteyen AKP ve Türk MİT elemanlarının provokasyonlarına karşı uyanık olalım. Bu tür provokatörleri tespit ettiğimizde ilgili güvenlik birimlerine verelim ve avukatlarız vasıtasıyla onlara karşı hukuku davalar açalım.

KCDK-E olarak tüm meclislerimize, bileşenlerimizi ve Efrin Sahiplenme Platformlarına  çağrımız şiddet ve provokasyonlar Efrin’i sahiplenme mücadelemize zarar vermektedir. KCDK-E olarak demokratik ve meşru mücadele dışındaki şiddeti ve Provokasyonu ret ediyor kınıyoruz.  Kesinlikle şiddet ve provokasyonlara müsade etmeyelim.

KCDK-E Eş başkanlık divanı

12 Mart 2018 / Belçika