DİKTATÖRLÜĞE GEÇİT VERMEYELİM!

422

Demokrasi lehine vereceğimiz her oy, diktatörlüğe karşı verilmiş bir cevap, bir tutum ve ret olacaktır.

AKP-MHP faşist ittifakı baskın seçimle diktatörlüğü kurumsallaştırmak istemektedir. Kürt halkının ve demokrasinin düşmanı bu faşist blok başta HDP eş başkanları, milletvekilleri, belediye eş başkanları il, ilçe, merkez yöneticilerini siyasi soykırımla rehin almak isteyerek Kürdistan ve Türkiye haklarının demokratik muhalefetini bastırmak ve diktatörlüğün kalıcı hale getirmeyi hedeflemektedir.

Başta Kürt halkı olmak üzere tüm demokrasi ve özgürlük mücadelesini yürütenler, ortak mücadele ile faşist ittifakın bu emellerini gerçekleştirmelerine fırsat vermeyecektir. Katliamcı AKP-MHP faşist blokun baskın seçim kararı almasının nedeni, giderek kendilerine karşı büyüyen öfke ve halkların hoşnutsuzluğundandır.  Tüm baskı, şiddet ve katliamlara rağmen son referandum ve NEWROZ´da da görüldü ki, Kürdistan ve Türkiye halkları Diktatör Erdoğan’ı istemektedirler. Halkların, haksızlığa öfke duyan milyonların iradesine rağmen diktatör Erdoğan’ın  secimi kazanması kolay değildir.

24 Haziranda yapılacak seçimlerde yurtdışındaki oylar, yapılacak seçimde belirleyici bir role sahip olacaktır. Her bir oyun değeri seçimin kaderini belirleyecek düzeydedir. AKP ve MHP ve onun paravan kurumları kadar  diyanet camileri ve diğer kurumları dünden beri faşist blok için çalışmaya başladılar.   Yurtdışı seçimleri 1 Haziranda başlayıp, 15 Haziranda sonlanacağını göz önünde bulundurarak bu çalışmaları hemen başlatmamız gerekmektedir.

Bu nedenle her Kürdistanlı ve Türkiyeli muhalifin her oyu, sandıktan AKP-MHP faşizmine ve DİKTATÖR Erdoğan’a karşı sandığa yansımalıdır. Öncelikle yapılması gereken tüm seçmenlerimizin kayıtlı olması gerekir ki oylarımız sandığa etki edecek şekilde yansıyabilsin. Kullanılmayan her oy diktatör Erdoğan’a hizmet edeceği bilinciyle bu seçim çalışmalarına kararlılıkla yüklenmeliyiz. Demokrasi lehine vereceğimiz her oy, diktatörlüğe karşı verilmiş bir cevap, bir tutum ve ret olacaktır.

KCDK-E olarak Kürdistanlı, Türkiyeli demokrat ve devrimcilere çağrımız, herkesin seçim sorgulaması yaparak kayıtlı olup olmadıklarını ve hangi konsoloslukta oy kullanacaklarını acilen öğrenmesi gerekmektedir. Seçim sorgulaması yapmak için www.ysk.gor.tr adresinde T.C. kimlik numarasını vererek tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Şayet seçmen kayıtlı değilse yada başka bir yerde kaydı çıkmışsa, Yurtdışı Seçmen butonu altında bulunan Adres Beyan Formu‘nu (Forum B) kağıda bastırıp, doldurarak, kayıtlı olduğunuz Başkonsolosluğa elden teslim etmeniz gerekmektedir.

Yurtdışı seçmen kayıtları 4 Mayıs tarihine kadar yapılabilmektedir. Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne yapılacak itirazların son günü 4 mayıstır ve  Türkiye saati ile 17.00 kadar yapılabilmektedir.

KCDK-E olarak meclislerimize, bileşenlerimize ve dost kurumlara çağrımız derhal seçmenlerimizin seçmen sorgulama işlemleri için seçmenlere yardımcı olmalarıdır. Tüm dernek, dergah, Ezidi evleri, Camiler, spor kulüpleri günlük olarak seçmenlerimizin seçmen sorgulama işlemlerini yapmaya yardımcı olmaları ve ev dolaşarak seçmen sorgulamalarını yapmalarıdır.

Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin seçmen olarak oy kullanma hakkı bulunmaktadır. Bunun için tüm ülkelerdeki meclislerimiz ve bileşenlerimiz acilen seçmen sorgulama işlemeleri için komiteler oluşturmalı ve 4 mayıs tarihine kadar seçmen olan hiç bir insanımızı kayıtsız bırakmayacak bir şekilde çalışmalar yürütmelidir. Sürenin kısalığını göz önünde bulundurarak, acilen seçmenlerimizin seçmen sorgulama işlemlerini yaparak, her insanımızın mutlaka oy kullanmasını sağlamak için yüksek bir tempoyla çalışma yürütmeliyiz.

KCDK-E Eş Başkanlık Divanı /  21 nisan 2018