Diktatör Erdoğan ve Soykırımcı Türk Devletinin Rojava’ya İşgal Girişimine Karşı HER YERDE Rojava’yı sahiplenelim

437

Varlığını Kürdistan halkının soykırımı üzerinden sürdürmek isteyen Diktatör Erdoğan ve AKP-MHP Faşist iktidarı Rojava’yı işgale hazırlanıyor. Kürt halk önderi Reber Apo üzerindeki tecritti kırmak için DTK eş başkanı HDP milletvekili Leyla Güven’in başlattığı açlık grevi 35. gününe girerken, tüm dünyada açlık grevleri yayılarak devam ediyor ve büyük bir kamuoyu oluşturuyor. Yine 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi Diktatör Erdoğan kendi çıkarları için Kürt düşmanı politikalarla gündemi değiştirmek ve faşist histerileri geliştirmek için isgal,savaş politikalarına ve katliamları yaymaktadir.

Kürdistan halkı ve kazanımlarına topyekûn saldırı başlatan Faşist AKP-MHP iktidarı ve işgalci Türk ordusu Efrin işgalinin ardından şimdi de Rojava’yı işgale hazırlanıyor. Bölgede ki barbar çetelerin yenilgisinden sonra direk savaşa giren işgalci Türk ordusu tank, top ve uçaklarıyla direk Rojava’yı hedef almış durumdadır

Hiç tereddüt yok ki açıkça Rojava’yı işgal girişimi söz konusudur. Hedeflenen bu işgal girişimi dünya kamuoyu gözü önünde gerçekleştirilmek istenmekte ve gizlenmemektedir. Rojava’da yaşayan farklı kimlik ve inançlardaki herkesi açık olarak hedefleyen bu işgal bir soykırım ve tam bir katliam saldırısı hazırlığıdır. Yine aynı zamanda Rojava’da inşa edilen kadın özgürlükçü ve eşitlikçi ortak yaşam projesi olan eşitliğe ve demokrasiye saldırıdır. Diktatör Erdoğan bu saldırıyla aynı zamanda QSD’nin yenilgiye uğrattığı ve yok olmak üzere olan maşaları, DAİŞ ve insanlık düşmanı diğer çete gruplarına alan açmaktadır. Barbar çeteleri yeniden insanlığın başına tekrardan bela edecektir.

Türk devleti Rojava’yı hedefleyen bu işgal hazırlığı başta ABD olmak üzere koalisyon güçlerin onayı ve müsaadesi olmadan gerçekleştiremez. Demokratik Suriye Güçleri, YPG, YPJ ve Rojava haklarının ortak savunmasıyla DAİŞ çetelerinin yenilgisi ve geriletilmesi herkesin taktiri ve umudu olduğunu söylen uluslararası güçler ve kurumlar Erdoğan’ın Rojava işgaline ilişkin yaptığı katliam ve saldırı hazırlığı karşısındaki sessizlikleri Diktatör Erdoğan’a güç ve onay vermek anlamına gelmektedir.

KCDK-E olarak tüm uluslararası kurumlara, güçlere ve koalisyon güçlerine çağrımız Türk devletin Rojava’ya yönelik işgal saldırıları ve katliamlarına harekete geçmeleridir. Uluslararası güçler sessizlikleri ile bu saldırı ve katliamların ortağı olacaklardır.
Rojava halkları çok azgın bir saldırı ve katliamla karşı karşıyadır. Gün tüm Kürdistan halklarının ve dünya ilerici insanlığın Kobani ve Efrin`de olduğu gibi tüm dünyaya yeniden Rojava’da ki halklarımızı ve Rojava’da ki özgürlükçü, eşitlikçi sistemi sahiplenmek için direnişi ve mücadeleyi büyütme günüdür.

Tüm halkımızı, devrimci, demokrat ve insanlıktan yana olan herkesi bu faşist işgal girişimine karşı Rojava’yı sahiplenmeye çağırıyoruz. Rojava halkının kazanımları dünya halklarının ve ezilenlerin kazanımlarıdır. Kazanımlarımıza sahip çıkalım, Kürdistan’a çöreklenmiş işgalci faşist Türk ordusunun Rojava’yı işgal heveslerine karşı Kobani ve Efrin’de gösterdiğimiz direniş ruhu ile Rojavayi sahiplenmeliyiz.

KCDK-E Eş başkanlık Divanı / 13 Aralık 2018