Deniz Naki: İşgalci Türk devleti Efrîn’den derhal çekilmeli

588

BM önünde Efrîn için başlatılan açlık grevine katılan futbolcu Deniz Naki, Efrîn için mücadele etmeye devam edeceğini ifade ederek, “İşgalci Türk devleti Efrîn’den çekilmelidir” dedi.

Bir grup seçilmişle birlikte Efrîn için Birlemiş Milletler Cenevre Ofisi önünde süresiz açlık grevine başlayan Amed Spor eski futbolcusu Deniz Naki, eyleme katılma amacını ANF’ye değerlendirdi.

Süresiz bir şekilde Efrîn için seçilmişler ve bir grup eylemci ile birlikte BM Cenevre Ofisi önünde açlık grevine başladıklarını hatırlatan Naki, “Temel amacımız Efrîn’de yaşananlara sessiz kalan BM ve diğer ülkelere bir mesaj vermek ve onların harekete geçmesini sağlamaktır” dedi.

DİRENECEĞİZ!

“Türk devleti ve ona bağlı güçlerin Efrîn’e dönük 58 gün boyunca yaptığı işgal saldırılarına sessiz kalan herkesi protesto ediyoruz” diyen Naki, şunları ekledi: “Herkes iyi bilsin ki Efrin yalnız değildir, asla da yalnız kalmayacak. Hem Efrîn halkı, hem bütün Kürdistan halkı hem de Avrupa’daki bizler sonuna kadar direneceğiz ve Efrîn’i özgürleştireceğiz.”

İŞGALCİ TÜRK DEVLETİ!

İşgalci Türk devleti biran önce Efrîn’den geri çekilmesi gerektiğini ifade eden Naki, “Bu açlık grevi eylemimizle buradan dünyaya sesleniyoruz. Üzerlerine düşen görevi yerine getirmeliler. Sessiz kalarak Efrîn’in işgaline ortak olmalılar. İşgalci Türk devleti biran önce Efrîn’den çekilmelidir” diye ekledi.

EFRİN DÜŞMEDİ DÜŞMEYECEK!

Naki son olarak, “Efrîn düşmedi, düşmeyecek! Her şart altında ayaktayız ve mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.