DEM-KURD, Brüksel’deki yürüyüşe çağırdı

1178

DEM-KURD, yarın Brüksel’de düzenlenecek büyük yürüyüşe güçlü katılım çağrısında bulundu.

İsviçre Demokratik Kürt Toplum Merkezi Meclisleri (DEM-KURD) AKP faşizmine karşı yarın Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenecek büyük yürüyüş ve mitinge ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“AKP ve Saray çetelerinin Kürt siyasetçilerine ve seçilmişlere yönelik sindirme politikasına  karşı, irademiz ve onurumuza sahip çıkmak için, süresiz ve kesintisiz eylemlere devam edelim.
Gün, bizler için bekleme günü değildir. Gün, mücadele ve onurluca direnme günüdür. Kürt siyasetçileri ve seçilmişleri ile HDP eş başkanları ve milletvekilleri şahsında özgürlük, eşitlik, halkların kardeşliği ve yeni yaşam paradigması tutsak alınmak istenmektedir. Eşit ve ortak bir yaşamı kurmak için, AKP faşizmine, RTE diktatörlüğüne ve devletin tekçi yapısına karşı omuz omuza direnerek faşizmi tarihin çöp sepetine atarak halklarımızın zaferini sağlayalım.
Biz DEM-KURD olarak yarın Brüksel’de yapılacak eyleme tüm yurtsever, devrimci ve demokrat kesimleri katılmaya çağırıyoruz.
Çarşamba akşamı hepimiz seferberlik ruhuyla Brüksel yoluna çıkalım ve AKP faşizmine ‘dur’ diyelim. Otobüslerimiz St. Gallen, Winterthur, Zürih ve Basel’den kalkacaklar. Yine Bern bölgesinden ve Luzern’den arabalarla yola çıkılacak.”

OTOBÜSLERİN KALKIŞ YER VE SAATLERİ

DEM-KURD, otobüslerin kalkış yer ve saatleri hakkında ise şu bilgileri paylaştı:

ST. GALLEN

YER: KURDİSCHER KULTURVEREİN
GRÖBLİSTRASSE 18
9014 ST. GALLEN
SAAT: 22.00

WİNTERTHUR
YER: İNDUSTRİESTRASSE 1
8400 WINTERTHUR
SAAT: 23.00

ZÜRİH
YER: BERNERSTRASSE NORD 208 – KÜRT TOPLUM MERKEZİ (DERNEK)
SAAT: 23.00

LUZERN
YER: KÜRT TOPLUM MERKEZİ (DERNEK)
SAAT: 22.00

BERN
YER: KÜRT TOPLUM MERKEZİ (DERNEK)
SAAT: 23.00

BİEL
YER: KÜRT TOPLUM MERKEZİ (DERNEK)
SAAT: 23.00
FRİBURG
YER: KÜRT TOPLUM MERKEZİ