DEHAK’lara karşı Kawa’nın ruhuyla NEWROZ’da mücadele alanlarına akalım

1184

Demirci Kawa`nın başlattığı Newroz ateşini çağdaş Kawa Malum Doğan daha da gürleştirerek direnişi süreklileştirmiştir. Zekiye Alkan, Berivan, Ronahi, bedenlerini Newroz ateşine dönüştürerek inkara, sömürüye, asimilasyona karşı Kürt halkının özgürlük yürüyüşünü direnişini tüm Kürdistan’a yaymışlardır.

Newroz inkâra, asimilasyona karşı bir ret etme ve HAYIR demenin hamlesidir. Her seneki Newroz’un içeriği ve direnişi dönemin ruhu ve ihtiyacına göre ulusal birliğin ve direnişin zirveleştiği bir süreç olmaktadır.

Kürt halkı olarak birlikteliğimizi bir kez daha göstereceğimiz büyük gün NEWROZ geliyor!

Bu yıl ki NEWROZ, çağımızın Dehaki RTE ve AKP-MHP faşist kliğine karşı direnişi büyütme yılı olacaktır. Yeni Dehak Erdoğan ve AKP-MHP faşist iktidarının sınırsız baskılarını yoğunlaştırdığı bir dönemde Newroz’a giriyoruz. Türkiye ve Kürdistan halklarına fütursuzca saldıran bu faşist ittifak baskıda sınır tanımıyor. Halklarımızı ortaçağ karanlığına hapsetmek için devletin askeri ve diğer tüm araçlarıyla saldırıyor. Emekçiler, aydınlar, demokratlar muhalif herkes baskıyla susturulmak isteniyor. Sömürgeciliğin bu politikalarına karşı başta özyönetim direnişleri ile halkımız ve dostlarımız her yerde direnişi yükselterek çağdaş Kawa Mazlum Doğan’ın başlattığı direniş ruhunu dört parça Kürdistan ve yurtdışında Kürt halkı ve dostları yaygınlaştırarak egemenlerin politikalarını boşa çıkarıyor. Hep birlikte zafer yürüyüşümüz her zamankinden daha kararlı ve inançlı biçimde yükseliyor.

Bu yıl ki Newroz Rojava kazanımlarını statüye dönüştürme, Sengal`de ki Ezidi halkımızın özyönetim, öz savunma kararlılığı sahiplenme ve Türk devletin talimatıyla KDP eliyle başlatılan saldırıları boşa çıkarmanın Newroz’larına dönüştüreceğiz. Halkımız bu Newroz’la ulusal birliğini güçlendirme ve ulusal önderi sayın Öcalan’a özgürlük Kürdistan’a Statü şiarı ile ulusal giysiler ile alanlarda Newroz’u direniş ruhu ile kutlayacaktır.

Yeni Dehaklar olan Erdoğan diktatörlüğü Kürdistan’ın tüm kentlerinde olağan üstü hal uygulayarak katliamlarına devam etmektedir. Referandum arifesinde baskılar daha da yoğunlaştırılarak HAYIR oylarını engellemek istemektedir.

Ortaçağ diktatörü DEHAK olmak isteyen Erdoğan ve onun çetelerine karşı halkımız, Kawa’ca mücadele etmektedir. Yaklaşan Newroz’la mücadelemiz diktatörlüğe karşı özgürlük meşalesiyle tüm Ortadoğu coğrafyasına ve Türkiye halklarına umut ışığı olmaktadır.

Yükselen mücadele karşısında iyice köşeye sıkışmış AKP-MHP çeteleri referandumda çıkacak HAYIR cevabı karşısında pervasızca saldırmaktadır. Halklar özgürlük ve demokrasi istemektedir. Newroz’un ruhu dalga dalga yayılmaktadır. Mücadelenin doruğa ulaşacağı bahar ayında Newroz’la birlikte özgürlük diye haykıracağız. AKP-MPH faşist çetelerini tarihin çöp tenekesine atmak için mücadeleye tüm gücümüzle yüklenerek HAYIR diyeceğiz.

Tüm Avrupa ülkelerinde, Japonya, Kanada ve Avustralya’da 18 Mart’ta başlayacak Newroz etkinliklerimiz tüm mart boyunca devam edecektir. Tüm ülkelerde kutlanacak Newroz takvimi aşağıdaki gibidir. Yine bir çok ülke ve eyalet parlamentolarında yapılacak Nevroz kutlamaları KCDK-E bileşenleri ve Toplum merkezlerin olduğu tüm şehirlere 20 Mart akşamı meşaleli yürüyüşlerle Newroz kutlamaları özüne bağlı kalınarak ulusal giysilerle renga renk direniş alanları yapacağız.

KCDK-E Olarak Mart ayında Avrupa’nın tüm ülkelerinde-şehirlerinde yapılacak Newroz’a halkımızı ve dostlarımızı kitlesel ve aktif olarak katılmaya çağırıyoruz. Newroz’u diktatörlere ve zalimlere karşı bir isyan ateşi olarak yakalım. Sokaklarda, meydanlarda Newroz’u coşkuyla kutlayalım. Avrupa’nın bir çok ülkesinde sokak ve salonlarda yapılacak kutlamalara kitlesel katılım yaparak baskıya ve zulme karşı HAYIR sloganlarını gür bir şekilde haykıralım.

Newroz pîroz be.