Ciwanên Azad, Avrupa’daki gençliği Öcalan için yürüyüşe çağırdı

1069

Ciwanên Azad, 24 Eylül’de Öcalan’a dönük tecride karşı düzenlenecek yürüyüşlere güçlü katılım çağrısında bulundu.

Ciwanên Azad Koordinasyonu yazılı açıklama yaparak, tüm Kürt  ve enternasyonalist gençliğin Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan etrafında kenetlenmeye ve tecridi kırmaya çağırdı.

Ciwanên Azad Koordinasyonu, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a dönük tecride karşı açıklama yaptı.

Yazılı açıklamada, “Sesimizi Önderliğimizin sesine ulaştırıncaya kadar, direnişi Önder Apo’nun özgürlüğü temelinde yükseltmeliyiz” denildi.

AKP’nin Kuzey Kürdistan ve Rojava’daki direnişler karşısında aldığı yenilginin ardından ‘son aşamasına’ geldiğinin vurgulandığı açıklamada, kayyum atamalarının da ‘çaresizliğinin’ sonucu olduğu vurgulandı.

‘ÖNDER APO ETRAFINDA KENETLENELİM’

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Başta Kürt gençliği olmak üzere tüm demokratik, sosyalist ve enternasyonalist gençler bu faşist uygulamalara sessiz kalmamalı. Bunun için tüm alanları serhildan alanlarına dönüştürerek, Önder Apo’nun etrafında kenetlenerek örgütlülüğümüzü güçlü eylemselliklerle yükseltmeliyiz.

Kürdistan direnişine öncülük yapan yiğit Kürdistan gençliği, muazzam direnişiyle birçok yerde AKP çetelerine geri adım attırmış ve direnişi yükseltmiştir. Bizler Avrupa’da yaşayan yurtsever Kürt gençliğine, devrimci, sosyalist, demokrat, enternasyonalist ve direnişin sembolü olan tüm gençliğe sesleniyoruz; Kürdistan’da yaşanan bu soykırıma sessiz kalarak ortak olmayalım. Gün direnişi yükseltme günüdür, gün Kürdistan’a ses verme günüdür ve gün Rêber Apo’yu özgürleştirme günüdür. Bunun için Avrupa’da yaşayan devrimci sosyalist gençliği ve Kürt gençliğini bu yapılan katliamlara, Kürt halkının iradesine yapılan darbelere karşı Kürdistan’daki sese ses, direnişe direniş katmaya çağırıyoruz.”

YÜRÜYÜŞ YER VE SAATLERİ

Ciwanên Azad, açıklamasının sonunda Öcalan’ın özgürlüğü için 24 Eylül’de düzenlenecek yürüyüşler hakkında şu bilgileri verdi:

“-Hannover’de saat 16.00’da HBF önünde başlayacak,

-Hamburg’ta saat 15.00’da U/S-Bahn Sternschanze önünde başlayacak,

-Duisburg’ta saat 15.00’da Dellplatz’da başlayacak

Stuttgart’ta saat 16.30’da HBF önünde başlayacak.”