CDK-F: 4 Kasım’da Düsseldorf’ta buluşalım

685

CDK-F, 4 Kasım’da Düsseldorf’ta yapılacak yürüyüşe katılım çağrısında bulundu.

Yazılı bir açıklama yapan CDK-F, 4 Kasım’da Almanya’nın Düseldorf kentinde Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için yapılacak eylem için çağrı yaptı.

CDK-F adına konuşan eşbaşkan Vedat Bingöl, “Önder Apo’nun özgürlüğü için her bir Kürt alanlarda olmalıdır” diyerek Fransa’da yaşayan Kürdistanlıları 4 Kasım’da gerçekleşecek olan yürüyüşe çağırdı.

“Önderliğimizin özgürlüğü için 4 Kasım’da Almanya’nın Düsseldorf şehrinde, Avrupa çapında gerçekleştirilecek merkezi yürüyüşe katılım sağlamak ve önder Apo’nun özgürlüğünü haykırmak, başta Kürt gençleri ve kadınları olmak üzeri, tüm halkımızın ve dostlarımızın en temel görevi ve sorumluluğudur” diyen Bingöl, sistematik tecrit politikasına dikkat çekti.

12 Ekim’de sosyal medya üzerinde çıkan haberlerin Kürt halkının kaygılarını derinleştirdiğini ifade eden Bingöl, “Yaşananlar önderliğimiz üzerinde çok tehlikeli bir saldırı girişimi olduğunu göstermiştir. Bizler bu gibi söylemlerin sıradan şeyler olmadığının bilincindeyiz ve bu girişimlerin de planlı bir şekilde gerçekleştirildiğinden hiç kuşkumuz yoktur” dedi.

Kürt halkının önderlerinin özgürlüğü için günlerdir ayakta olduğunu ifade eden Bingöl, “4 Kasım tarihinde Düsseldorf’ta olmak, önderliğine ve geleceğine sahip çıkmaktır. Bu bilinçle Fransa’da yaşayan tüm Kürdistanlılar Düsseldorf’a akmalıdır” dedi.