Bonn ve Hildesheim’da çadır eylemleri

1007

Bonn, Troisdorf ve Meckenheim kentlerinde yaşayan Kürdistanlılar, Bonn Kenti’ndeki Birleşmiş Milletler Temsilciliği önünde üç günlük çadır eylemi gerçekleştirdi.

Bonn Demokratik Kürt Toplum Merkezinin organize ettiği çadır eyleminde açılan standlarda afiş, döviz, broşür, pankart, fotoğraf ve bildiriler aracılığı ile Kuzey ve Rojava Kürdistan’da yaşanılan gelişmeler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Üç gün boyunca gerçekleşen çadır nöbetini sırasıyla Bonn,Troisdorf ve Meckenheim’de yaşayan Kürdistanlılar yürüttü.Kürdistanlılar’ın katılımı ile desteklediği eylem,Birleşmiş Miletler’in değişik toplantılarına katılım amaçlı alanda bulunan uluslararası konuklarının da ilgisi ile karşılandı.

Bonn DKTM adına konuşan Hoca Şenocak,eylemin üç ana gündemi olduğunu belirtti.

ÖNDERLİĞİMİZ BİZİM EN HASSAS TARAFIMIZDIR

Şenocak öncelikle Kürt halk önderi Abdullah Öcalan’ın özgürlüğünün bütün Kürtleri bağlayan önemli bir husus olduğunu, bir halkın Önderinin tutuklu olamayacağını, bunun Kürtler için en önemli mesele olduğunu belirterek önderliğimizi özgürleştirene dek alanlardayız, ayaktayız” dedi.

Üç günlük eylem, Öcalan üzerinde uygulanan tecrit ve AKP hükümetinin katliam politikaları konulu dosyanın BM yetkililerine teslim edilmesiyle bu akşam saatlerinde bitirildi.

HİLDESHEİM

Hildesheim’da da Demokratik Kürt Toplum Merkezi şehir merkezinde bir çadır eylemi başlattı. “DAİŞ zihniyetli AKP çetesiyle kirli anlaşmaya hayır; Demokratik değerleri korumaya evet” sloganı ile gerçekleştirilen eylemde imza kampanyası da düzenlendi.

Eylemde Almanlara, Türk hükümetinin DAİŞ ile yaptığı işbirliği hatırlatılarak “Türkiye’ye tatile gitmeyin” mesajı verildi.

Çok sayıda bildirinin dağıtıldığı eylemde çadırı ziyaret edenlere bilgilendirmeler yapıldı.

Saat 14’te başlayan eylem 19’da sona erdi.