Berlin’deki açlık grevi yürüyüş ile sona erdi

383

Türk devletinin Efrîn’e yönelik işgal ve soykırım saldırılarını protesto etmek amacıyla Almanya’nın başkenti Berlin’de 20 Mart günü başlatılan açlık grevi sona erdi.

Almanya Parlamentosu önünde Türk devletinin Efrîn’e yönelik düzenlediği soykırım saldırılarını protesto etmek amacıyla 20 Mart günü başlatılan açlık grevi, Rusya Büyükelçiliği önüne düzenlenen yürüyüş ardından sonra erdi.

Her gün yeni katılımların olduğu açlık grevine Hannover/Hildesheim’den gelen Kürdistanlılar devralmıştı.

“Bijî berxwedana Efrînê”, “Bijî YPG, YPJ”, “Jin Jiyan azadi”, “Katil Erdoğan”, “Terörist Putin”, “Alman panzerleri Kürdistan’dan defol”, “Merkel destekliyor, Erdoğan bombalıyor”, “Yaşasın devrimci dayanışma” ve “Ölümüne seninleyiz Efrîn” sloganları atıldığı yürüyüşte, “Faşizme karşı Efrîn’le dayanışma, Erdoğan dur”, “NATO üyesi Türkiye’nin Efrîn’de soykırımına karşı açlık grevindeyiz” yazılı pankartlar taşındı. YPG, YPJ ve PYD bayraklarının da taşındığı açlık grevine destek ziyaretleri de oldu.

Kürt tutsakların savunan Av. Lucas Theune açlık grevine destek vererek, başarı diledi.

Bir konuşma yapan Berlin DKTM Eş Başkanı Yeko Ardıl Kürt halkının mücadelesinde asla teslimiyetin olmadığını, Efrîn’de direnişin devam ettiğini ve öyle olacağını söyledi.

Berlin’de 24 Mart Cumartesi gün saat 17.00’de Hallesches Tor’da yapılacak yürüyüşe katılım çağrısı ile açlık grevi sona erdi.