Bensheim, Montpellier ve Köln’de Öcalan için eylem

701

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın sağlık ve güvenliği için Almanya’nın Bensheim, Köln ile Fransa’nın Montpellier kentinde eylem düzenlendi.

KÖLN

Almanya’nın Köln kentinde ise Avrupa Demokratik Alevi Federasyonu, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın sağlık ve güvenliği için eylem düzenledi.

Saat 17.00-19.00 arasında düzenlenen eylemde sık sık, “Öcalan7a özgürlük” sloganları atılırken, bildiriler de dağıtıldı.

Eylemde FEDA adına yapılan konuşmalarda ise Öcalan’ın hep mazlumun yanında olduğu, hayatını Kürt halkının özgürlüğüne adayan biri olduğu belirtildi.

Bugün de Alevilerin Öcalan’a sahip çıkması gerektiği vurgulanan konuşmalarda, “Bundan sonra mazlum Kürt halkı ve Öcalan’ın yanında olacaktır” denildi.

BENSHEIM

Almanya’nın Bensheim kentinde Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın sağlık ve güvenliği için yapılan 5 günlük nöbet eylemi, bugün bir miting ile sona erdi.

Kitlenin her gün saat 10.00-17.00’a kadar düzenlenen eylemde yüzlerce bildiri dağıtılırken, yapılan mitingde ise, düzenlenecek eylemlere güçlü katılım çağrısında bulunuldu.

MONTPELLİER

Fransa’nın Montpellier kentinde Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın sağlığı ve güvenliği için Antigon’da stant açıldı, bildirilerdağıtıldı.

Montpellier’deki Kürtlerin, Öcalan’dan haber alıncaya kadar eylemlerini sürdüreceği mesajı verildi.