“Belediyelerine sahip çık, Kayyuma hayır”

634

Faşist Türk devleti bu savaşla Kürt kentlerinin imha etmek, demografik yapısının değiştirmek niyetiyle saldırarak insanlık dışı katliamlar gerçekleştirmiştir. Bu topyekun savaş Kürt halkını bir bütün olarak hedeflemektedir. Cerablus  işgali ve Rojava’ya saldırı tüm dünyanın gözü önünde yaşandı. Kürt özgürlük hareketi ve onun devrimci ruhuna dönük bu savaş hız kesmeden devam etmektedir. Bir yandan Cerablus işgali ve Rojava’ya saldırı, diğer yandan da Bakur Kürdistan’ında gerçekleştirilen seçilmişlerin tasfiyesi ve belediyelere el koyma biçiminde sürmektedir.

Halkın kendi kendini yönetme biçimi olan özyönetim ilanlarına karşı bir irade savaşı olan bu aşama, seçilmişleri tutuklama ve belediyelere kayyım atayarak zorla gasp etmeye dönüşmüştür. Böylece milyonların iradesine, toprağına  ve önderliğine dönük yeni bir saldırı dönemi başlatılmıştır.

Toprağımıza, irademize ve önderliğimize yönelik topyekun bir savaş olarak ele alınması gereken bu saldırı varlık ve özgürlük mücadelemize karşıdır. AKP saray çeteleri ve devletin tüm militarist güçleri bu savaşı aralıksız sürdürmektedir. Kürt halkı ve muhalif olan herkesi hedefleyen bu saldırı dalgası. Binlerce kişinin fişlenmesi, eğitim emekçilerinin işten çıkarılması, gazetecilerin, aydınların tutuklanması vb. biçimler de devam etmektedir. Belediyelerimizi kayyum atayarak gasp eden bu faşist zihniyet böylece irademize, varlığımıza ve toprağımıza el koymak istemektedir. Buna hayır diyoruz. Bizde bu devletin iradesini ve varlığını tanımıyoruz. Bizi tanımayanı biz de tanımıyoruz.

Kürt halkı ve dostları açık bir şekilde görmelidir ki Kürt halkı ve onun önderliğine karşı çok boyutlu ve kapsamlı bir savaş sürdürülmektedir. Uluslararası komplonun bir üst düzeye ulaştığı bu aşama hem uluslararası arenada ve hep de Kürdistan topraklarında yoğunlaştırılmıştır. AKP faşist çeteleri hem Kürdistan’da hem hem de uluslararası alanda her türlü saldırıyı yoğunlaştırmıştır.

KCDK-E olarak halkımızı, devrimci, demokrat ve düzene karşı olan herkesi iradesine, toprağına ve önderliğine sahip çıkmaya çağırıyoruz. Tüm imlan ve olanaklarımızla sokaklara ve demokratik hakkımızı ve tepkimizi göstermeye çağırıyoruz. Gün mücadeleye sahip çıkma günüdür.

19 – 23 Eylül günleri arası her akşam saat 19.00’da “Belediyelerine sahip çık, Kayyuma hayır” eylemlerini tüm her yerde yaygınlaştırmaya ve ayağa kalkmaya çağırıyoruz.