Bayık: Önder Apo’nun verdiği mücadele sonuç veriyor artık

879

Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenen yürüyüşe görüntülü mesaj gönderen Bayık, “Önder Apo’nun verdiği mücadele sonuç veriyor artık. Sadece Kürtler için değil, bu mücadele tüm halklar için olumlu sonuçları veriyor ve tarihe geçiyor” dedi.

Almanya’nın Düsseldorf kentinde “Faşizme geçit yok! Abdullah Öcalan ve bütün politik tutsaklara özgürlük” sloganı ile düzenlenen yürüyüşe KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık görüntülü bir mesaj gönderdi.

Ortadoğu’daki gelişmeleri değerlendiren Bayık, Kürt özgürlük mücadelesinin halklara umut verdiğini ifade etti.

Bayık’ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

“Önder Apo ve gerilla mücadelesi halklara umut olurken, egemen devletleri ise korkutuyor. Önder Apo’nun halklar için verdiği mücadeleyi kendileri için tehlike olarak görüyorlar. Önder Apo’nun ektiği tohumların yeşermesini istemiyorlar. Onun için Önder Apo’ya saldırdılar, komplo kurarak İmralı’ya kaçırdılar. Ancak halkımızın vermiş olduğu görkemli mücadele sonucu bu komplo amacına ulaşamadı.

Kürt halkının düşmanı faşist Türk devleti bugün Önder Apo’ya baskı yapıyor. Erdoğan, Türkiye içinde ve dışında herkesle işbirliği yaparak Kürt özgürlük mücadelesine darbe vurmayı amaçlıyor, bunun için uğraşıyor.

Halkımızın bugün her yerde Önder Apo’ya, geleceğine ve değerlerine sahip çıkıyor. Kahraman halkımızı selamlıyorum, kendilerine teşekkür ediyorum. Özellikle Avrupa ve Rojava’daki halkımız her gün eylemde ve ayaktadır.

Dünyada çok sayıda çevre, çok sayıda devrimci Önder Apo’nun felsefesine sahip çıkıyor, Kürdistan’daki mücadeleye katılarak şehit düşüyorlar. Bu devrimcileri selamlıyorum.

Bugün Kürt kadınları alanlarda Önder Apo için eylem yapıyor. Kürt kadınları, Kürdistan özgürlük mücadelesine tanıttı. Kürt kadınlarına selam ve saygılarımı iletiyorum.

‘YAPMAMIZ GEREKEN TEK ŞEY ÖNDER APO’NUN GELİŞTİRDİĞİ ÇİZGİYE SAHİP ÇIKMAKTIR’

Önder Apo’nun verdiği mücadele sonuç veriyor artık. Sadece Kürtler için değil, bu mücadele tüm halklar için olumlu sonuçları veriyor ve tarihe geçiyor. Yapmamız gereken şey, bu mücadeleye, Önder Apo ve onun geliştirdiği çizgiye sahip çıkmaktır, anlamaktır ve bu çizgiyi hayata geçirmektir. Bunu yaptığımızda büyük sonuçlar elde edeceğiz.

Kürt halkı Güney Kürdistan’daki gelişmelerden sonuçlar çıkarmalıdır. Kürtler için iktidar değil, özgülük ve demokrasi gereklidir. Kürt halkı ve devrimcilerin, bölge ülkelerinde yaşayan halklarla iyi ilişkiler geliştirmeli, özgürlük ve demokrasi mücadelesini geliştirmeli. Türk, İran ve Irak devletlerinin ırkçı ve faşist zihniyetlerini değiştirmek için halkların ortak mücadelesi gerekmektedir.

Halklarla ortak mücadele geliştirildiğinde Kürt sorunu da çözülür, demokrasi de gelişir. Bu amaçla Türkiye’de Halkların Birleşik Devrimci Hareketi (HBDH) projesi geliştirildi. Bu modelin her yerde geliştirilmesi gerekmektedir. HBDH misyonunun gereğine göre hareket ederse Türkiye’de faşizmi yenebilir. HBDH, sorunlar ne olursa olsun bunları bir kenara bırakmalı ve faşizme karşı mücadeleyi birinci öncelik haline getirmelidir. Çünkü AKP-MHP faşizmi giderek yıkılmaya doğru gidiyor.

Türkiye’de acilen bir demokrasi cephesi kurulmalıdır. Faşist iktidar en zayıf dönemini yaşıyor. Ortak bir mücadeleyle faşizmi yenebiliriz.

Demokrat ve Sosyalist olmanın ölçüsü Önder Apo’ya sahip çıkmaktır. Önder Apo’nun mücadelesi halkların özgürlük mücadelesidir. Önder Apo’ya sahip çıkmak, faşizme karşı mücadele etmenin birinci önceliğidir.

Tüm halkımızı, Türkiyeli aydın ve demokratları, faşizme karşı olan herkesi ortak mücadeleye, Önder Apo’nun özgürlüğü için mücadele etmeye, İmralı işkence sistemine karşı eylemlere çağırıyorum.”