Başta Ezid Halkımız Olmak Üzere Tüm Halkımızın Ezi Bayramını Kutluyoruz.

429

Dünyadaki tüm halkların ulusal ve inançsal günlerinin tarihsel ve felsefik yanları olduğu kadar o halkın birliğinin ve örgütlülüğünün sağlanmasında önemli rolleri olmaktadır.

Kürtlüğün özünü oluşturan Ezidi Kürtlerin kendi birliğini ve örgütlülüğünü ulusal ve inançsal değerlerini koruması ve geliştirmesi özgürlüğü daha da yakınlaştırmaktadır.

Ezidi Kürtlerin Ezi Bayramı başta Ezidi halkımızın olmak üzere tüm Kürdistan halkının saldırılar karşısında birlik ve öz kimliğini koruma günü olmasını diliyoruz.

Ezi Bayramı vesilesiyle birliğimizi, örgütlülüğümüzü daha da geliştirerek egemenlere karşı direnişimizi yükselterek Özgür ve özerk Ezidixan’da Ezi Bayramımızı kutlayalım.

Ezi Bayramı kimliğimizi ve inancımızı korumak ve geliştirmekte egemenlere ve sömürgeciliğe karşı çıkış olmakla birlikte direnişi ve kendimizi savunmaydı geliştirmektir.

KCDK-E Olarak Ezi Bayramı vesilesiyle başta Ezidi Kürtlerine olmak üzere tüm Şengal, Kürdistan halkına ve insanlığa kutlu olsun. Bu bayramın tüm insanlığa özgürlük, eşitlik getirmesini diliyoruz.

KCDK-E Eş Başkanlık Divanı

13 Aralık 2017