Başsağlığı Mesajı

425

Almanya’nın Duisburg-Bochold şehrinde görevi başındayken Xale Muhamed geçirdiği kaza sonucu aramızdan ayrılarak şehit düşmüştür.

Xale Muhamed halkımız ve mücadelemiz için büyük kayıp olmuştur. Xale Muhamed ömrünün önemli bir kısmını Kürt ve Ezidi halkının özgürlüğüne adamış, usanmadan mücadele eden, fedakârlık ve özveri abidesi örnek bir kişilikti. Xale Muhamed yaşamı, duruşu ve bağlılığı ile ulusal ve inançsal mücadelede örnek alınacak bir insandı.

Ömrünün 25 yılını Kürt halkının özgürlük mücadelesine adayarak hizmet etmekle geçiren Xale Muhamed, geride hepimize büyük bir sorumluluk ve mücadele bırakmıştır. Bochold Navendinin kurulmasına ve gelişmesine öncülük yapmış ve buradaki halkımızın kurumsallaşmasında öncü olarak büyük fedekarlık yapmıştır.

Özlemini duyduğu kutsal vatan topraklarında defin edilmek için 14 Eylül 2018 günü Batman’ın Beşiri ilçesi Xecer (Yolkonak) Köyünde defnedilecektir.

Yaşamı, büyük bir mücadele ve fedakarlıkla geçmiş Xale Muhamed’in geride bıraktığı mücadele ona layık olan yoldaşları olarak bıraktığı yerden eksiksiz devam ettirilecektir.

Xale Muhamed’in mücadelesine bağlılığımız nedeniyle başta Batman ve çevresindeki tüm yurtseverlere çağrımız Xale Muhamed’i fedakârlığına, özverisine ve mücadeleci özeliklerine denk bir sahiplenmeyle onu son yolculuğuna uğurlamaktır.

KCDK-E olarak Xale Muhamed’i bir kez daha saygıyla anarak, mücadelesini geliştirerek, ona layık olmaya çalışacağımızın sözünü veriyoruz. Xale Muhamed’in şehadeti nedeniyle acımız büyüktür. Xale Muhammed’in ailesi başta olmak üzere ailesine ve tüm kurt halkına başsağlığı diliyoruz. Anıları mücadelemizde yaşayacaktır.

KCDK-E Eş başkanlık Divanı

14 Eylül 2018