Başkan APO’ya Özgürlük Nöbetinin 5. Yılında Eş Başkanlar Nöbeti Devralıyor

694

KCDK-E 2. Kongresi kararı olan önderliğe ve özgürlüğüne sahip çıkma doğrultusunda bir yıllık kesintisiz eylem kararımızı 19 Haziranda Strasburg’da Önderliğe Özgürlük nöbetini eş başkanlar olarak devralarak başlatacak

İlk gün yapılacak basın toplantısıyla KCDK-E 2. kongre kararı olan tüm yıl önderliği sahiplenmeyi bir kampanya olarak yürütme kararı açıklanacak. 19 Haziranda sabah saat 08.00’de KCDK-E eş başkanları, tüm ülke eş başkanları ve bileşen temsilcilerinin katılımıyla Başkan APO’ya Özgürlük Nöbeti devralınacaktır. Bu eylem nöbetimiz 19-26 Haziran tarihleri arasında olacaktır.

Ayrıca 26 haziran 2017 günü geniş katılımlı büyük bir miting gerçekleştirilecektir. Bu mitinge çeşitli ülkelerde ki önderliğin özgürlüğü için çalışma yürüten tanınmış dostlarda katılacak ve kitlesel basın toplantısı yapılacaktır.

Başkan APO’nun özgürlüğü temelinde 19-24 Haziran 2017 tarihleri arası tüm dünyadaki toplum merkezlerimizin olduğu yerlerde en işlek alanlarda çadır eylemlerinin yapılacaktır. Yaratıcı etkinlikler, sokak gösterileri, sinevizyon vb. kültürel çalışmalarla bu eylemler zenginleştirilmelidir. Gerçekleştirilecek bu etkinliklerde Önderliği tanıtan bildirilerin ve materyallerin yoğun olarak dağıtılması hedeflenecektir.

KCDK-E 2. Kongre kararı olarak ortaya koyduğumuz bu eylemsellik üst boyuta taşınarak tam bir ciddiyetle sahiplenilecektir. Bu yıl 5. Yılını dolduracak olan önderlik için nöbet eylemi 26 haziranda gerçekleşecek miting ile taçlandırılacaktır. 26 kasım mitingi Güney Almanya, İsviçre ve Strasburg kitlemizin katılımını kapsayan eylem olacaktır. Yine 19-26 Haziranda tüm toplum merkezlerimizin önderliği sahiplenme çadır eylemlerine en üst boyuta gereken duyarlılığı tüm bileşenlerimiz göstermelidir. Bu eylemin kitleselliği vereceğimiz mesaj açısından oldukça önemli olmaktadır. Bu eylemin hafta içinde olmasından kaynaklı kitle katılımını sağlamak için tüm meclis üyelerimiz, kadın meclisleri, gençlik yapılanmaları iş yerlerinden izin almalı, eyleme katılmalıdır. Tek bir üyemiz dahi eylem dışında olmamalıdır. Halkımıza ve dostlarımıza seferberlik ruhu ile önderliğin özgürlük eylemlerini sahiplenmek için katılımı doruğa çıkarma davet ediyoruz.