Başka bir dünya Kürt Halk Önderi Başkan Apo’nun paradigmasıyla mümkündür.

946

Bugün özelde Kürdistan’da olmak üzere Ortadoğu’da yaşanan çatışma ortamı dünyada yaşanan ekonomik, ekolojik, sosyal ve siyasal krizler karsısında kapitalist modernite ulus devlet çözümü geliştirmemekte ve dayatmaktadır. G20’yi temsil eden egemen iktidarlar ırkçılık, cinsiyetçilik, şovenizm ve savaşları esas yaratanlardır.

Tüm faşist baskı yöntemlere başvuran ve halkların direnişini bastırmak isteyen, Cizre, Nusaybin, Sur ve Gewer’de katliamlar başta olmak üzere Kürt halkına yönelik baskı yöntemlerini uygulayan Erdoğan hükümeti uluslararası alanda hoşgörüyle karşılanıyor. Erdoğan’ın katliamcı ve diktatör iktidarı halklara her tür baskı ve zulmü dayatmasına rağmen halen masada oturuyor olması G20’nin oynadığı rolü gözler önüne sermektedir.

Bizler ulus devletlerin hiçbir zaman halkları temsil etmediklerini Kürt halkı olarak çok iyi biliyoruz.
Ataerkil devlete, iktidara ve şiddete dayanan sistemlere karşı toplumsal cinsiyet eşitliğine, öz yönetime ve özgür yasama kaynaklık eden Kürt halk önderi Başkan Apo’nun ortaya koyduğu Demokratik Konfederalizm Modeli bütün küresel sorunlara çözüm yolları içermektedir. Ayrıca yapılacak alternatif zirveye ideolojik Kaynak olma durumundadır.

Bu nedenle KCDK-E olarak diyoruz ki, G20 zirvesine karşı mücadele biz Kürtlere dünya halklarının gözü önünde Türk devletinin işgalci politikalarını teşhir ederek açığa çıkarma fırsatı veriyor. Bu zirvede DAIS şefi Kürt düşmanı diktatör Erdoğan sömürgeci ve işgalci politikalarını buraya taşımaya çalışmaktadır. İşgalci Türk devleti Kuzey Kürdistan, Rojava ve Şengal’e saldırarak Kürtlerin kazanımlarını yok etmek istemektedir. Bu kirli politikalarını Paris’te olduğu gibi Avrupa’da Kürt kurum temsilcileri ve siyasetçilerini çeteleri vasıtasıyla suikastler düzenlemeyi planlamaktadır. Dilimizi inkar eden, yasaklayan ve önderliğimizi izolasyon ve tecritle halkından koparmaya çalışan egemenlere karşı sokak muhalefetini güçlendirmemiz büyük bir önem kazanmaktadır.
Bu nedenle tüm gücümüzle 7-8 temmuz tarihleri süresince G20 zirvesi karşıtı eylemlerde halkımızı aktif yer almaya çağırıyoruz.

7-8 Temmuz tarihlerinde Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenecek ve Kürtlerin öncülük yapacağı G20 Zirvesi karşıtı dev protestolara iki yüze yakın sol ve sosyalist grup, sendikalar, kadın ve ekolojik gruplar, göçmen kurumları, kiliseler ve inanç grupları “BAŞKA BİR DÜNYA MÜMKÜNDÜR” şiarıyla ortaklaşacaklar.  Gerçekleştirecekleri alternatif zirveye KCDK-E olarak Almanya’da bulunan Kürtler, kadınlar ve gençler başta olmak üzere tüm dostlarımızı demokratik-sol-sosyalist kesimleri 8 Temmuz Cumartesi günü saat 11.00’de Deichtorhallen meydanında başlayacak olan merkezi yürüyüşte “Berxwedan Jiyane” Kortejinde buluşmaya çağırıyoruz.
KCDK-E / Avrupa Demokratik Kürdistanlılar Toplum Kongresi
4 Temmuz 2017/ Belçika