Basın Toplantısına Davet

1170
4 Temmuz 2016, saat 10.30’da

Haus der Demokratie und Menschenrechte’de,
Greifswalder Str. 4, 10405 Berlin adresinde.
Avrupa çapındaki kampanyanın tanıtımı:
“İnsan hakları, demokrasi ve barış pahasına yapılan Türkiye’yle kirli anlaşmaya hayır! Demokratik değerleri koruyun!”
Değerli basın emekçileri,
Sizleri, Türkiye ve AB arasında insan hakları, demokrasi ve barış pahasına yapılan kirli anlaşmaya karşı Avrupa çapında yürüteceğimiz kampanyayı duyurmak üzere düzenleyeceğimiz bu basın toplantısına davet etmekten mutluluk duyuyoruz. AB ile Erdoğan rejimi arasındaki anlaşma, demokratik değerlerle tümüyle çelişmektedir. Bu değerler korunmalıdır, bundan ötürü de AB ile Türkiye arasındaki anlaşmaya hayır denmelidir.
Bu kampanya Halkların Demokratik Kongresi – Avrupa’nın (HDK-Avrupa) inisiyatifiyle başlatılmaktadır. HDK-Avrupa, HDK’nın Türkiye’de ortaya koyduğu modeli temel alarak Mayıs 2016’da örgütlenmeye başlamıştır.  Bildiğiniz gibi HDK, içerisinden Halkların Demokratik Partisi’ni (HDP) de çıkaran geniş bir mücadele zeminidir.
HDK-Avrupa bu kampanyayı bir dizi Avrupalı örgütlenmeyle, sivil toplum aktörüyle ve çeşitli politik şahsiyetlerle birlikte yürütecektir.
Hâlihazırda elimize ulaşan politika, sivil toplum ve akademi alanlarının farklı kesimlerinden gelen çok sayıdaki ilk imzacıyı sizlere basın toplantısında sunmak istiyoruz.
Basın toplantısında konuşacak kişiler:
Gülistan Kılıç Koçyiğit (HDK Eş-Sözcüsü)
Alex Kalk (HDK – Avrupa Girişimi)
Yüksel Koç (KCDK-E; Avrupa Demokratik Kürdistanlilar Toplum Kongresi Eş-Başkanı)
Sorularınız için 015733441659 (Almanca ve Türkçe) veya 01624941292 (İngilizce ve Türkçe) telefon numaralarını arayabilir veya nodirtydealwithturkey@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz.
Saygılarımızla,
Erkin Erdoğan