Barışın ve Halkların Özgürlüğünün Teminatı Reber Apo’ya Özgürlük ve Efrin’i Sahiplenme Yürüyüş ve Mitinglerine Çağrı

738

Günümüz dünyasında egemenler halklar ve inançlar arasında çatışmaları savaşlarla derinleştirerek egemenliklerini sürdürmeye çalışmaktadır. Bu savaş politikaları insanlığa acı ve gözyaşından başka bir şey vermemektedir. Doğanın tahribatı, insanlık değerlerinin yok olması pahasına sürdürülmektedir.

Bölge gericiliğinin temsilcisi işgalci TC çözümsüzlüğü derinleştirdiği gibi orta doğuyu derin bir kaosa sürüklemektedir. AKP-MHP faşizmi katliam, inkar, soykırım politikalarını Kuzey Kürdistan’dan sonra şimdide Şengal, Rojava ve Efrin Kantonunda hayata geçirmek istemektedir.
Kuzey Kürdistan’da Mehmet Tunç’ların, Asya Yüksel’lerin, Arin Mirkan’ların direnişi ile sömürgeci TC büyük yenilgiye uğratılmıştır. Türk devleti tarihinin en büyük çıkmazlarını yasamaktadır. Sistem tıkanmış, hem dünya da hem de bölgede çözümsüz noktaya gelmiştir. Daralan TC sömürgeciliği tıkanmışlığını gündem değiştirerek, milliyetçi söylemleri bayrak yaparak işgalci emellerine ulaşmak niyetindedir. Bu nedenle şimdi de Efrin’i hedef haline getirmek istemektedir.

Tüm bu işgalci, sömürgeci emeller para etmemektedir. Kürt halk önderi Başkan Apo’nun Ortadoğu ve dünya halklarına miras olarak bıraktığı demokratik konfederal paradigma bu emelleri boşa çıkarmakta ve gittikçe kabul gören alternatif sistem halini almaktadır. Halklar ve inançlar arasında özgür ve eşit bir yaşamı kurma projesiyle insanlığa çözüm sunmaktadır. Bu paradigmanın pratikleştiği Rojava modeli bugün insanlık için umut ve tek çözüm olmuştur.
Bu nedenle Rojava devrimi ve kazanılan tüm değerlerin korunması hayatı bir önem arz etmektedir.

Halkımız Kobani’de tarihi direnişi ile Erdoğan iktidarının yarattığı DAIS’e tarihi yenilgiyi insanlık adına nasıl yasattıysa şimdide DAIS’in merkezi Rakka’yı özgürleştirerek bir adım ileriye götürecektir. Özgürlük mücadelemiz Ortadoğu devriminin öncülüğünü yaparak Erdoğan-DAIS zihniyetinin merkezini yerle bir edeceği günler kesindir. Erdoğan ve bölge gericilikleri bu korku içinde çaresiz bir şekilde saldırganlaşmaktalar lakin bu çırpınışları vahim sonlarını önlemeye yetmeyecektir.
Yalan üzerinden geliştirdiği dış politikası çökmüş, tüm dünyada maskesi düşmüş Erdoğan gericiliğinin en sadık destekçisi Merkel’in ülkesi Almanya’da konuşma yapacak yeri dahi bulamayacak hale düşmüştür. Açığa çıkan ve deşifre olan politikaları nedeniyle Avrupa konseyi üyeliğinin durdurulması halkımızın kararlı ve haklı mücadelesi sonucu olmuştur.

Tüm yaşanan bu gelişmeler, büyük kazanımlar ve bunun karşısında çılgına dönen gericiliğin saldırıları karşısında Öndeliğimizi ve Efrin’i sahiplenme eylemleri Erdoğan diktatörlüğüne bir cevap bir şamar olacaktır. Türk sömürgeciliğinin işgal emellerine karşı mücadele ve başkan Apo’nun özgürleştirilmesi için eylemlerimizi Kobani ruhu ile yükseltmek için mücadeleyi yükseltelim.
Başta Almanya olmak üzere Belçika, Hollanda, İngiltere, Kanada, Japonya, İsviçre ve bir çok ülkede miting ve yürüyüş gibi etkinliklerle meydanlara çıkacaktır.

KCDK-E olarak 7-8 temmuz günlerinde başlayacak G20 zirvesine denk düşen bu eylemlerin en büyüğü Hamburg’da Die Deichtorhallen meydanında başlayacak olan merkezi yürüyüşte “Berxweden Jiyane” kortejinde Almanya’da ki tüm Kürtler buluşacak.
Kanada, Japonya, Fransa, Avusturya, İsviçre, İngiltere, Belçika, Danimarka, Hollanda, ve Yunanistan gerçekleştirilecek yürüyüş ve mitinglere aktif katılmalıyız. Halkımızı ve dostlarımızı sahip Kobani ruhi ile Öcalan’a Özgürlük, Efrin’i sahiplenme şiarı ile eylemlere katılmaya çağırıyoruz.

Miting ve yürüyüş adresleri

ALMANYA / YÜRÜYÜŞ

Tarih: 8 temmuz 2017
Saat: 11.00
Yer: Deichtorhallen meydanı Hamburg

BELÇİKA / MİTİNG

Tarih: 8 temmuz 2017
Saat: 14.00 – 17.00 arası
Yer: Place saint laber Liege

HOLLANDA / YÜRÜYÜŞ

Tarih: 8 temmuz 2017
Saat: 15.00
Yer: Dam meydanı Amsterdam

YUNANİSTAN / YÜRÜYÜŞ

Tarih: 8 temmuz 2017
Saat: 18.00
Yer: Syntagma meydanı

AVUSTURYA / MİTİNG

Tarih: 8 temmuz 2017
Saat: 16.00
Yer: Martin-Luther-Platz, 4020 Linz

Tarih: 8 temmuz 2017
Saat: 13.00 – 18.00 arası
Yer: Christian Broda Platz (Europaplatz) Wien

DANİMARKA / MİTİNG

Tarih: 8 temmuz 2017
Saat: 13.00 – 14.00 arası
Yer: Gammeltrov

FRANSA / YÜRÜYÜŞ

Tarih: 8 temmuz 2017
Saat: 17.00
Yer: Place de la République Paris

Tarih: 8 temmuz 2017
Saat: 18.00
Yer: Place canebiere Marsilya

JAPONYA / MİTİNG

Tarih: 8 temmuz 2017
Saat: 15.00
Yer: Saitama ken kawaguchi shi Kawaguchi

KANADA / YÜRÜYÜŞ

Tarih: 8 temmuz 2017
Saat: 19.00
Yer: Bloor and Yonge Toronto

İNGİLTERE / YÜRÜYÜŞ

Tarih: 9 temmuz 2017
Saat: 11.00
Yer: Nottingham Kurdisch Cominty Center (KCC) Nottingham

Tarih: 10 temmuz 2017
Saat: 19.00
Yer: Edmonton Angel Corner Londra

İSVİÇRE / MİTİNG

Tarih: 8 temmuz 2017
Saat: 15.00
Yer: Rue de Romont, 1700 Fribourg (Manor’un karşısı)

Tarih: 8 temmuz 2017
Saat: 13.30
Yer: 1 mayıs alanında (miting ve kanton yetkililerine dosya sunumu)