Barışın ve Halkların Özgürlüğünün Teminatı Reber Apo’ya Özgürlük

815

Ulus Devletin tekçi anlayışı, bölge gericiliği ve uluslararası egemenlerin çıkarları için Ortadoğu’da yaratıkları çelişki ve çatışmalar 3. dünya savaşı olarak sürmektedir. Bu güçler Ortadoğu’da çözüm üretmekte yerine çatışma ve çelişkileri daha da derinleştirmektedirler. Ortadoğu halklarına dönük tek çözüm önerisi olan Kürt halk önderi sayın Öcalan’dır. Başkan Apo’nun önerdiği demokratik ulus paradigması tüm kimlik ve inançların özgür ve eşit yaşamın tek çözüm olmaktadır. Bugün başta Ortadoğu hakları ve inançları olmak üzere dünyadaki tüm muhalif ve devrimcilerin umudu olmuştur demokratik ulus fikri.

Başkan Apo 20 yıldır İmralı işkence sistemine karşı tarihi bir direniş ortaya koyduğu gibi insanlık için çözüm üretmektedir. Başkan Apo’nun demokratik ulus paradigması bugün Kuzey Kürdistan ve Rojava’da pratikleşmesi tüm insanlığın umudu ve direniş motivasyonudur.

KCDK-E olarak 2. Kongremizde aldığımız başkan Apo’nun özgürlüğüne kadar “kesintisiz eylem” kararımızı 19-26 Haziran 2017 tarihleri arasında başkan Apo’ya özgürlük nöbetini eş başkanlar olarak devralarak başlattık. “Özgürlüğü özgürlüğümüzdür” şiarı ile yapılan nöbet eylemi kesintisiz olarak 5 yıldır sürmektedir. 25 Haziranda 2017 tarihinde 6. yılına girecek olan Önderliğin Özgürlük Nöbeti saat 12.00’de çeşitli ülkelerde gelecek önderliğin özgürlüğünü savunan aktivistlerinde katılacağı kitlesel Miting ve basın toplantısı yapılacaktır.

26 Haziran mitingi Güney Almanya, İsviçre ve Strasburg kitlemizin katılımını kapsayan eylem olacaktır. Bu eylemin kitleselliği vereceğimiz mesaj açısından oldukça önemli olmaktadır. Eylemin hafta içinde olmasından kaynaklı kitle katılımını sağlamak için tüm meclis üyelerimiz, kadın meclisleri, gençlik meclislerimiz ve tüm Kürdistanlılar iş yerlerinden izin almalı, büyük bir seferberlik ruhu ile eyleme katılmalıdır. Tek bir üyemiz dahi eylem dışında olmamalıdır. Bu ve ileriki süreçlerde gerçekleşecek olan eylemlere halkımız ciddi yaklaşmalı, Kürdistan’a ve Önderliğe sahip çıkmalıdır. Halkımızı ve dostlarımızı seferberlik ruhu ile önderliğin özgürlük eylemlerini sahiplenmek için katılımı doruğa çıkarmaya davet ediyoruz.

Yer: Avrupa Konseyinin Önü

Tarih: 26 haziran 2017 Pazartesi

Saat: 12.00

KCDK-E/ Avrupa Demokratik Kürdistanlılar Toplum Kongresi

20 Haziran 2017 / Belçika – Liege