Avrupa’yı Efrînleştirelim

631

27 Ocak günü yaşamı durduralım, işe, okula gitmeyelim, iş yerlerimizi kapatalım. Kısacası 27 Ocak ve sonraki günlerde Avrupa’yı Kobanê ruhuyla Efrînleştirelim ve onurumuza sahip çıkalım.

Erdoğan-Bahçeli diktatörlüğü, AKP-MHP faşzimi, Ergenekoncu Perinçek ırkçısı, Kılıçdaroğlu ve diğer tüm cümle iblis takımı 19 Ocak tarihinde Efrîn’i işgal operasyonu başlatmıştır. DAİŞ’in kılıç artıklarından devşirilen vahşi ve kan emici çetelerle birlikte Efrîn’e yapılan saldırı bugün 7. güne girmektedir. En gelişmiş teknik araçlarla, uçak ve füzelerle, bir milyonluk ordusu ve devşirilen eli kanlı çetelerle halkımıza karşı yapılan saldırı ve işgal hareketine karşı büyük bir direnişle karşılaşan Türk devleti ve çeteleri daha şimdiden büyük bir bozguna uğramış durumdadırlar. Her köy, kasaba, şehir, tepe, ova bombalanmasına rağmen halkımız büyük bir irade ve özgüürlük bilinciyle büyük direnmektedir.

‘Kutsal vatanımda ölürüm, paramparça olurum, ama asla ülkemi, toprağımı terk etmeyeceğim. Barbarlara karşı büyük direnerek büyük kazanacağım’ diyen Efrîn halkı Kobanê ve Arinlerin büyük direniş iradesiyle destansı bir karşı koyuşla daha şimdiden yeni bir Kobani haline gelmiştir. Çağımızın en büyük direnişi de diyebileceğimiz Efrîn direnişi tüm dünyada büyük bir taktir kazanmıştır.

Kürt halkı DAİŞ’e karşı savaşarak tüm dünyayı savunmuştur. Avrupa’nın can güvenliğini, Kürtlerin DAİŞ’in iradesini kırarak, Reqa zaferini elde ederek sağlamıştır. Ancak ABD içerisine girdiği ikiyüzlü tuutmu, Rusya benimsediği omurgasız tavrı, çıkarcı, kalleş ve sinsi politikası ile, Avrupa devletleri ise esas aldığı ekonomik çıkarları ile Kürt halkını yalnız bırakmışlardır. Kürtler dünya için savaşırken dünya devletleri ise Kürtleri barbar Türk devleti ve DAİŞ çetelerine karşı yalnız bırakmıştır.

Ancak dünya devletlerinin bu ihanet tutumuna rağmen, Kürt halkı ve onurlu Efrîn yurtseverleri kadın-çocuk-yaşlı demeden bir bütün olarak bir yumruk gibi kenetlenip oluşturduğu direnme siperlerinde de büyük direnerek büyük kazanacaktır. Kürt halkı ve dostları nasıl ki Kobani büyük direnerek büyük kazandıysa, nasıl ki Reqa’da zafer elde ettiyse, nasıl ki DAİŞ barbarlarını tarihin çöp tenekesine atıysa Efrîn’de Türk barbarlarını ve onun katil-vahşi ve kelle avcılarını da tarihin çöp tenekesine atacaktır.

Her yer Efrîn her yer direniş…

Kürt halkı ve dostları bugün tarihi bir sorumluluğu, ortadoğu devrimini gerçekleştirime ve tüm dünyada devrim dalgasını ve heyecanını yeniden yaratma sorumluluğunu üstlenmiştir. Ekim devrimi ile, Vietnam direnişi ve onurlu duruşunu tarih, halkımıza ve Başkan Apo’ya nasip etmiştir. Bunun en öncü müfrezesi ve irade gücü de Rojava, Rojava’da da önce Kobanê şimdi de Efrîn’dir. O halde ‘Kobanê düşmedi, büyük direndi büyük kazandı, Efrîn de düşmeyecek büyük direnerek büyük kazanacaktır. Kürt halkı önce Rojava’da enternasyonalist bir devrim gerçekleştirdi, sonra Kobanê’de büyük direnerek büyük bir zaferle Rojava devrimini korudu, ardından Türk barbarlarının tecavüzcülerinin başkenti olan Reqa’da düşman kuvvetlerini yerle bir etti, şimdi de sıra Efrîn’de.

Ancak Efrîn hepimizindir, herkesindir, Kürtlerin olduğu kadar tüm dünyanındır. O halde Avrupa’da yaşayan Kürtler ve dostları olarak Efrîn’in düşmemesi için, Efrîn’in kadınları için, bombalarla parçalanan Efrîn’in çocukları için, tank platlerinin altında ezilen yaşlı Efrînliler için, kısacası Efrîn’in mutlak zaferi için büyük direnerek büyük kazanmanın ortaklığını yapalım. Bunu yapabiliriz, gücümüz, irademiz, örgütümüz ve inancımız vardır. Nasıl ki Kobanê direnişinde Avrupa’nın dört bir yanında sokaklarda, meydanlarda, elçiliklerinin önlerinde gece ve gündüz direndiysek şimdi de Efrîn için daha büyük direnelim. Eğer Kobani’de zafer elde edilmişse hiç kuşkusuz ki Avrupa’daki halkımızın ve dostlarımızın direnişi bundan payı büyüktür.

Bu anlayış ve bilinçle, bu ruh ve heyecanla Efrîn’de zafer elde edilinceye, Türk barbar ordusu ve tecavüzcü çeteler, bozguna uğratana kadar sokak ve meydanlarda sürekli ve kesintisiz eylemlerimizi sürdürelim. Gece ve gündüz, zaman ve mekana bakmadan her yeri Efrînleştirelim. Biliyoruz ki Efrîn’de büyük direnen komutanlarımız, savaşçılarımız, kadın ve erkekeler, yaşlılar ve tüm dünyadaki dostların gözleri bizdedir. Onlar destek değil ortak mücadele ruhu ile Avrupa’da direnme cephesini istiyorlar. “Siz orada biz burada ortak bir mücadele ile Türk barbar ordusunu ve DAİŞ çetelerini yeneceğiz” diyorlar.

O halde 27 Ocak 2018 tarihinde Almanya’daki tüm Kürdistanlılar, demokratlar, enternasyonalistler büyük yürüyüşte yüzbinlerle Köln’de, Fransa’da, İsviçre’de, Avusturya’da, Norveç’te, İsveç’te, Danimarka’da, İsveç’te Hollanda’da, İtalya’da, İngiltere’de, Belçika’da, Kanada’da, ABD’de, Japonya, kısacası dünyanın dört bir yanında dostlarımızla, enternasyonal güçlerle, gençlik ve kadın hareketleri ile yapacağımız yürüyüş ve mitinglere katılmaya çağırıyoruz. O gün namus günü, şeref günü, onur günüdür. O gün yaşamı durduralım, işe, okula gitmeyelim, iş yerlerimizi kapatalım. Kısacası 27 Ocak ve sonraki günlerde Avrupa’yı Kobanê ruhuyla Efrînleştirelim ve onurumuza sahip çıkalım.