ATİK: Efrîn’de hüsrana uğrayacaklar; direnişi sahiplenelim!

407

 ATİK, Efrîn’e yönelik işgalci saldırılarla hem Kürtlerin kazanımlarının hem de muhalefetin hedeflendiğine dikkat çekerek, direniş çağrısı yaptı.

Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu (ATİK), Türk devletinin Efrîn’e saldırılarına karşı yaptığı yazılı açıklamada, “Emperyalist çıkarlara dayalı bir yönetim oluşturmak için taşeron faşist TC üzerinden bu işgal girişimi gerçekleştirilmiştir. Bu girişim sadece Efrîn ile sınırlı kalmayarak, diğer alanlara da ilerleyecektir” dedi.

“Özellikle işgalde birçok Avrupa ülkesinin gönderdiği ağır silahların kullanıldığı, özelde de Alman devletinin verdiği tanklarla Efrîn’in bombalandığı söz konusudur. Alman tanklarıyla Kürtler katledilmektedir” vurgusunun yapıldığı açıklamada, “Efrîn işgali, aynı zamanda Türkiye’deki muhalefeti bastırmaya yöneliktir” diye belirtildi.

‘HÜSRANA UĞRAYACAKLAR’

ATİK, “Bu işgal girişimi, başta bölgedeki Kürtler ve onlarla birlikte direnişi büyütün devrimci ve komünistlerin mücadelesiyle hüsrana uğratılacaktır” diyerek, şu çağrıyı yaptı:

“Efrîn direnişini sahiplenmek, yerel kitleler içerisinde kamuoyu oluşturmak ve Kobanê ruhuyla direnişi büyütmek bir görevdir. Tüm yerli ve göçmen demokratik güçleri ve ilericileri direnen Efrîn halkıyla dayanışmaya, işgale karşı mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz. Tüm gücümüzle, sokak eylemleriyle direnişi sahiplenelim!”