Antep katliamını kınıyoruz

687
Antep’te dün gece bir Kürt düğününü hedef alan saldırının, Türkiye’de Kürtleri ve muhalif demokratik kesimleri hedef alan soykırım ve faşizmin son halkası olmaktadir.. Antep’teki terör saldırısının Suruç, Amed, Ankara, Cizre, Sur, Nusaybin, Şırnak, Yüksekova, İdil, Lice ve diğer yerlerdeki faşizmin bir devamı  oldugunu bilmektediz.  Kim ve ne adına yapılırsa yapılsın, tüm bunların tek sorumlusunun, Tayyip Erdoğan liderliğindeki AKP’nin yönettiği Türk devleti olduğu herkes tarafimizdan iyi bilinmektedir. Son saldırının, dün Kürt halkı adına KCK Yürütme Konseyi’nin savaşın son bulması ve Kürt sorununun demokratik çözümü için iyi niyetini kamuoyuna deklare ettiği güne denk gelmesine de Türk devletinin savaş ve katliamda ısrarcı olacağını göstermektedir.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerinde yoğunlaştırılan tecrit, Özgür Gündem gazetesinin kapatılması, Kürt kentlerinin yakılıp yıkılması, Rojava’da Kürt kazanımlarına artan düşmanlık ve saldırılar, HDP milletvekilleri, yönetici ve üyeleriyle belediyelerine yönelik topyekün yönelimleri izleyen Antep saldırısının, Erdoğan liderliğindeki Türk devlet yönetiminin Kürt soykırımı ve faşizmde ısrarının ispatı olacağı acik politikalaridir.
KCDK-E olarak Antepte AKP faşist çetelerin gerçekleştirdiği katliamı kınıyoruz.  Katliamda katledilen şehitlerimizin ailelerine ve halkımıza başsağlığı diliyoruz.  Yaralılara acil şifalar dilerken şehitlerimizin anısını mücadelemizde yaşatacağız.
KCDK-E olarak Kürt halkı ve demokrasi güçlerinin şimdiye kadar olduğu bundan böyle de direnişlerini yükselterek faşizme karşı direnişi esas alarak boyun eğmeyeceğini herkes bilmelidir.  Antep’teki son terör saldırısı dolayısıyla başta Almanya olmak üzere Avrupa’daki Kürtlerle dost halkların demokrat, ilerici, devrimci kesimlerini, hemen bugün acil olarak, demokratik meşru tepkilerini ortaya koymaya çağırıyoruz.
Avrupa Birliği, Avrupa Konseyi, Birleşmiş Milletler, ABD ve Rusya başta olmak üzere uluslararası kurum ve güçlere de, Kürt soykırımı ve Türkiye’deki tüm muhalif demokrat muhalif kesimleri hedef alan Erdoğan faşizmine karşı acilen harekete geçmeye çağırıyoruz.
KCDK-E Avrupa Demokratik Kurdistanlılar Toplum Kongresi
21 Agustos 2016/ Belçika