Almanya’nın başkenti Berlin’de Noel pazarına tırla girilerek düzenlenen ve DAİŞ çeteleri tarafından üstlenilen katliamı lanetliyoruz

1468

19 aralık 2016 Pazartesi akşamı Berlin’de tırla Noel pazarına düzenlenen saldırıda 12 kişi hayatını kaybetmiş, 45 kişi yaralanmıştı. Tırın Polonyalı şoförünü silahla öldüren bir kişi daha sonra aracı Pazar alanındaki çadır ve stantların üzerine sürmüştü. KCDK-E olarak başta katledilen insanların ailelerine ve Alman halkına başsağlığı diliyor, acılarını paylaşıyor, yaralılara şifalar diliyoruz.

Bir karabasan gibi insanlığın üzerine çökmüş DAIS ve El Nusra çeteleri masum insanları katletmeye, korku ve katliam saçmaya devam ediyor. Öyle anlaşılıyor ki El Nusra, DAİŞ ve insanlık düşmanı çeteler bu vahşeti giderek yaygınlaştırma peşinde. Rusya’nın Ankara büyükelçisi Andrey Karlov’a düzenlenen silahlı saldırının El Nusra tarafından üstlenilmesi bu gerçeğin kanıtıdır.

Ortadoğu, Kürdistan, Türkiye ve tüm dünyada insanlık bu gerici terörle karşı karşıyadır. Yeni bir psikolojik savaş ve terör yöntemi olan bu barbarlık insanlığı ve yaşamı tehdit etmektedir. Avrupa halkları bu gerçeği bilerek hükümetlerine gerekli uyarıları yapmalı ve Kürt halkının bu canilere karşı verdiği kahramanca mücadeleyi görüp gereken desteklerini vermelidirler.

Kürt halkı ve onun kahraman kadınları cesaretle bu canilere karşı mücadeleler verdiler ve halende bu savaşı usanmadan yılmadan sürdürmektedirler. Avrupa halkları Kürt halkının bu onurlu mücadelelerini görüp dayanışmalı ve bu gerici çetelere karşı mücadele cephesi örgütlemelidirler.

Bu insanlık düşmanı çeteler ancak mücadele ile geriletilir ve püskürtülür 

DAİŞ ve El Nusra gibi bu çeteler ancak kararlı bir mücadele ile geriletilir ve püskürtülür. Gerici odaklara karşı Avrupa halkları dik duruş sergilemeli, bu güçleri besleyen ve başını Erdoğan’ın çektiği Türk sömürgeciliğinin gerçek yüzünü teşhir etmelidirler. Unutulmamalıdır ki El Nusra ve DAİŞ çeteleri bizzat AKP ve onun müttefikleri tarafından beslenip büyütülmüş ve insanlığın karşısına bir canavar olarak bırakılmıştır. Kürt halkına karşı sürdürülen acımasız savaşta dünya ve Avrupa hükümetleri sessiz kalmıştır.

Unutulmamalı ki bu gerici terör yuvaları durdurulamazsa katliam ve gözyaşı durmayacaktır. O nedenle birlikte ortak mücadele alanlarında saf tutarak bu çetelere karşı mücadelemizi yükseltmeye çağırıyoruz.

KCDK- E olarak bu saldırıda öldürülen insanların aileleri ve Alman halkının acılarını paylaşıyor ve herkesi bu çetelere karşı ortak mücadeleye davet ediyoruz.

KCDK-E Eş Başkanlığı

21 Aralık 2016