Almanya’da Kürtler Öcalan için ayakta

867

Almanya’nın Düsseldorf, Dortmund, Essen, Frankfurt, Dresden, Nürnberg, Siegen ve Giessen şehirlerinde Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan için eylemler düzenlendi.

DORTMUND

Almanya’nın Dortmun şehrinde Öcalan’ın sağlığı ve güvenliğin için merkez tren istasyonu önünde bir eylem düzenlendi. Eylemde sık sık Öcalan sloganları atılırken Türk faşistlerinin provokasyonları sonucu olaylar yaşandı. Olaylarda gözaltına alınan iki eylemci daha sonra serbest bırakıldı.

Dortmunda’daki eylemler hafta içi Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri merkez tren istasyonu önünde devam edecek.

ESSEN

Essen’de ise yüzlerce Kürdistanlı Öcalan’ın sağlığı için merkez tren istasyonunda bir araya geldi. Eylemciler Öcalan’ın sağlığı konusundaki endişelerini dile getirirken bir an önce konunun aydınlığa kavuşmasını talep etti.

FRANKFURT

Frankfurt, Hanau, Offenbach, Damstadt ve Rüsselsheim’da yaşayan Kürdistanlılar Frankfurt merkez tren istasyonu önünde buluştu. Eylemciler Öcalan için sloganlar atarken yarın Türk konsolosluğuna yürüme kararı aldı.

SACHSEN EYALETI

Almanya’nın Dresden, Halla, Salle, Leipzig ve Magdeburg şehirlerinde de Öcalan için acil eylemler düzenlendi ve çok sayıda bildiri dağıtıldı.

NÜRNBERG

Nürnberg’de Öcalan için bir araya gelen Kürdistanlılar merkez tren istasyonunda bir araya gelerek tecridi kınadı ve Öcalan’ın bir an önce ailesiyle görüştürülmesini talep etti.

GIESSEN VE SIEGEN

Almanya’nın Giessen ve Siegen şehirlerinde de yüzlerce kişi sokaklara çıkarak Öcalan’ın sağlık durumu konusunda açıklama istedi.