Alman Hükümeti AKP’nin Kürt Düşmanı Politikaları Almanya’ya Taşımaktan Vazgeçsin

729

Alman Hükümeti AKP ve Diktatör Erdoğan’ın talebi üzerine Kürtleri ve kurumlarını kiriminalize etmeye devam ediyor.

İnsanlık düşmanı DAİŞ çetelerini geliştiren ortaçağ zihniyetli AKP ve Erdoğan dikatatörünü Merkel hükûmeti her alanda desteklemeye devam ediyor. Desteklemeyle yetinmiyor aynı diktatör Erdoğan gibi Kürt düşmanı politikaları Almanya’da hayata geçirmek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Saldırarak, yasaklayarak Kürtleri sindirebileceğini sanmaktadır.

DAİŞ’e karşı insanlık mücadelesi veren ve tüm dünyada insanlığın büyük sempatisini kazanan insanlık savunucularının YPG, YPJ sembollerini yasaklayarak AKP’nin arzularını, isteklerini ve emellerini hayata geçirerek adeta Erdoğan talimatlarını hayata geçiriyor.

4 Kasımda Almanya Dışişleri Bakanı ile Çavuşoğlu’nun Türkiye’de yaptığı görüşmede Türkiye’nin talebi üzerine farklı kimlik ve inançların özgür, eşit ve ortak yaşamın savunucularının sembollerine yasaklamıştır. Yarattığı değerlerle Kadın özgürlük çizgisiyle dünyada örnek bir yaşamın ve paradigmanın sahibi olan Kürt halk önder sayın Öcalan’ın fotoğraflarını yasaklayan Alman hükûmeti açık açık AKP’nin talimatları ile Kürt karşıtı siyasetini daha da inanılmaz hale getirmiştir.

Erdoğan’ın Cizre, Sur ve diğer özyönetim şehirlerinde uyguladığı açlık ve susuzlukla diz çöktürme politikalarını Alman hükümeti üzerinden Almanya’daki etkinliklerimizde hayata geçirerek dünyada eşi benzeri olmayan uygulamalarla Erdoğan’ın politikalarını hayata geçiriyor.

Çavuşoğlu’nun Almanya ziyaretinden sonra yaptığı açıklamalarda da ifade ettiği gibi. bizim talebimiz üzerine Almanya bölücülere karşı daha sert tedbirler alacak demesinin ardından Alman polisin Hamburg derneğimize baskın düzenlemesi bunu net olarak teyit ediyor. Deyim yerindeyse Merkel hükümeti Erdoğan’ın talimatları ile hareket eder bir duruma gelmiştir.

Kürt halkının özgürlük mücadelesi kiriminalize edilerek ve yasak politikalar uygulanarak durdurulamayacağı gibi bu politikalar sadece AKP-MHP faşizmine ve Erdoğan diktatörüne hizmet etmektedir. Almanya Erdoğan’ın Kürt düşmanı politikaları ile DAİŞ ve ortaçağ zihniyetli AKP’ye alan açmaktadır. Kürt halk önderi başkan Apo’nun resimlerini yasaklamak ve toplamak halkımızın başkan Apo’nun sevgisini ve bağlılığını hiçbir şekilde engelleyemeyecektir.  Merkel hükümetinin bu politikalarının amacı Ortadoğu’da demokrasinin gelişmesinin öncüsü olan Kürt özgürlük mücadelesini kiriminalize etmek demokrasisi ve özgürlüklerin önüne geçerek engellemek olmaktadır.

KCDK-E olarak Alman polisinin Hamburg Demokratik Kürt Toplum Merkezi’ne yaptığı baskıyı kınıyoruz. Ne tür baskı ve eziyet uygulanırsa uygulansın kiriminalize politikaları özgürlük yürüyüşümüzü ve kurumsal çalışmalarımızı  engelleyemeyecektir. İrademizi ve örgütlülüğümüzü gasp eden ve onurumuz olan sembollerimizi yasaklayan tüm politikalara karşı demokratik mücadelemizi ve tepkimizi göstermeye devam edeceğiz. Hiçbir çaba birliğimizi ve bağlılığımızı zayıflatamayacaktır.

KCDK-E Eş Başkanlık Divanı   Brüksel / 12 Ocak 2018