Alman Devleti AKP-MHP Faşist blokundan vazgeçmeli!

351

Tüm renk ve kültür ortaklaşması olan ve 25 yıldır düzenli olarak yapılan Kürt Kültür Festivali 26. Hukukun siyasallaşması ile bu sene engellenmiştir. Sadece Kürtleri değil tüm renk ve inançlara ev sahipliği yapan ve on binlerce insanı bir araya getiren festival 25 yıldır demokrasinin, insan haklarının ve kültürel kaynaşmanın aracı iken anlaşılamayan ve temelsiz hukuki sebeplerle bu yıl engellenmiş oldu. Bizler  Devrimci Parti-Avrupa olarak aslında bu kararın temellerini iyi biliyoruz. Bu karar Alman Devleti’nin her dönem olduğu gibi bu dönemde AKP-MHP faşist bloku ile kurduğu siyasi ve ekonomik çıkar ortaklığının sonucudur. Alman devleti aldığı bu karar ile AKP’nin faşist politikalarına destek olmaktadır. Kürt halkını dünyada rahat bırakmamaya yemin eden AKP-MHP faşist bloğu Alman Devleti ile kirli bir pazarlık sonucu kadim Kürt halkına ve dostlarına yaptırım uygulama kararlılığındadır.

Bu karar Türk Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Almanya’ya gelmesinin arifesinde, Alman dışişleri bakanın Türkiye ziyareti sırasında olması herşeyi ortaya çıkartmaktadır. 

Bununla birlikte Almanya’da son dönemde gelişen faşist ve ırkçı eylemler, mülteci ve siyasi sürgünlere yapılan hak kısıtlamaları demokrasinin beşiği olduğunu iddaa eden Almanya için utanç kaynağı olduğunu vurgulamak isteriz. Almanya’da yükselen ırkçılık sadece mülteci ve siyasi sürgünleri değil tüm Almanya’da yaşayan halkları rahatsız etmekte ve onlar için tehlike oluşturmaktadır. Alman hükümetini bu gelişmeler karşında demokrasiden yana tavır almaya ve AKP-MHP faşist blokuyla kol kol girmemeye çağırıyoruz. Ve bir kez daha tekrar ediyoruz;

Diz Çökmeyeceğiz!

Her ne kadar bizim en temel demokratik ve insani haklarımızı elimizden almaya çalışsallar da, buna hukuku alet etmeye çalışsalar da bizlere diz çöktüremezler. Tüm renk ve kültürümüzle engellenen festivali Düsseldorf’ta miting ile gerçekleştireceğiz. Bizler Almanya’da yaşayan tüm devrimci demokrat yurtsever insanları yani bu sistem için öteki olanları bizimle birlik olmaya, mitingimizde bu tutumu kınamaya çağırıyoruz. 

Yer: Rheinwiese’de (Kaiser Wilhelm Ring 1, 40545 Düsseldorf)

Tarih: 8 Eylül, Cumartesi

Buluşma Saati: 10.00

Devrimci Parti Avrupa