ADKH ve AGİF: 8 Temmuz’da Hamburg’a!

660

ADKH ve AGİF, Hamburg kentinde 8 Temmuz’da düzenlenecek G20 Zirvesi protestolarına katılım çağrısında bulundu.

Avrupa Demokratik Kadın Hareketi (ADKH) ve Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF), ‘G20 Zirvesi’ protestolarına ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

ADKH, G20 Zirvesinde alınacak kararlarla dünya nüfusunun üçte ikisinin yaşamlarının egemenlerin çıkarları çerçevesinde dizayn edileceğine vurgu yaparak, şunları kaydetti:

“Yapılan bu zirve başta olmak üzere böylesi zirvelerin, ezilen dünya halkları için yaşamsal anlam ve önemi ise kısaca, soluduğumuz havadan içtiğimiz suyun kalitesinin, yediğimiz ekmeğin fiyatından aldığımız eğitimin, teknoloji kullanımımızın belirlenmesidir.

Oturdukları masalarda ‘çözmek’ için ele aldıkları sorunların, bizzat yaratıcısı ve kaynağı olduğunu düşündüğümüz bu emperyalist-kapitalistler ve işbirlikçileri biz ezilenler için savaş, yoksulluk, açlık ve daha fazla eşitsizlik anlamına gelmektedir.

(…)

Kadınlar olarak cinsel, sınıfsal, ulusal sömürü ve baskıyı daha da çok yaşadığımız bir dünya gerçekliğinde bizlere ‘bir kadın daha eksilmeyeceğiz’ dedirten katliamcı-tecavüzcü erkek egemen düzenlerinin daha da pekiştirilmesidir bu zirvelerin anlamı…

ABD’de Trump; TC’de Erdoğan eliyle, Avrupa’da da yükselen ırkçılığın ve faşizmin daha da artacağı anlamını taşımaktadır bizler için.

Bu anlayış ve bilinçle, bizler Avrupa Demokratik Kadın Hareketi olarak, bütün üye ve taraftarlarımızı 7-8 Temmuz’da gerçekleştirilecek olan G20’yi protesto etmeye çağırıyoruz. Bileşeni olduğumuz Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu ile birlikte 8 Temmuz Cumartesi günü Hamburg’da yapılacak G20 karşıtı mitinge katılmaya çağırıyoruz.”

AGİF: DİRENİŞE!

AGİF de yerli ve göçmen tüm işçi ve emekçileri Hamburg’daki protestolara çağırdı.

“Zirvenin başlamasından önce zirve karşıtlarının kamplarına ilişkin mahkeme kararlarının polis tarafından hiçe sayılması sokakta direnişle yanıtlanacaktır” denildi.