Adigey’deki açlık grevini yeni grup devraldı

247

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a uygulanan ağırlaştırılmış tecride karşı Adigey’de başlatılan açlık grevi 6. gününde.

Rusya Federasyonu’na bağlı Adigey Cumhuriyeti’nde, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a uygulanan ağırlaştırılmış tecridin son bulması için başlatılan açlık grevini yeni grup devraldı.

Adigey’den sonra eylemi devralan Novoaleksandrovski grubu açlık grevine başladı. Novoaleksandrovski Kürt Kültür Otonomisi Novoaleksandorvski Kadın Meclisi öncülüğünde devam eden eyleme 20 kişi katıldı.

‘AÇLIK GREVLERİNE DESTEK VEREREK ZAFER KAZANABİLİRİZ’

Eylemciler adına konuşan Novoalaksandrovski Kürt Kültür Otonomisi Eşbaşkanı Nazê Bazuyeva, şunları söyledi:

“Faşist Türk devleti her geçen gün Önderliğimize uyguladığı tecridi ağırlaştırıyor. Bu insanlık dışı uygulamalara son verilmesi ve Önderliğimizin özgür koşullarda çalışması için başta Leyla Güven, Nasır Yağız ve İmam Şiş olmak üzere Türkiye zindanlarında ve yurt dışında devam eden dönüşümsüz ve süresiz açlık grevine destek amaçlı Adigey’de başlatılan açlık grevini grubumuz devralmış bulunuyor. Kürt halkı birçok merkezde devam eden açlık grevlerine destek vererek zaferle sonuçlanmasını sağlayabilir. Bu temelde tüm halkımızı açlık grevlerine destek olmaya çağırıyoruz. Aynı zamanda başta Rusya olmak üzere uluslararası güçler de bu konu karşısında sessiz kalmamalı ve sorumluluğunu yerine getirmelidir.”