ACİL EYLEM ÇAĞRISI

257

İşgalci Türk devleti, Kobanê’nin Kor Eli ve Selim köylerine saldırıyor.

Varlığını Kürt düşmanlığı üzerinden oluşturan işgalci Türk ordusu barbar saldırılarına hız vermiş bulunmaktadır. Kobanê’nin Kor Eli ve Selim köylerini ağır silahlarla bombardımana tutan işgalci Türk ordusu katliam ve işgal planlamaktadır.

Efrin işgali sonrası KDP işbirlikçileri desteğiyle Güney Kürdistan’a dönük kuşatmaya yönelen Türk ordusu gerilla karşısında aldığı ağır yenilgiden sonra, şimdi de özgürlük mücadelemizin büyük kazanımı olan Kobanê ve köylerine dönük işgal girişiminde bulunmaktadır.

Rojava devriminin ve Ortadoğu halklarının büyük kazanımlarına karşı gözü dönmüşçesine yönelen Türk ordusu ve onun tüm işbirlikçileri Kürt halkının kazanımlarını saldırarak yok etmeyi hedefliyorlar.

Kürt coğrafyasında Kürt özgürlük mücadelesini ve insanlığın yeni umudu olan Rojava devrimini yıkmayı hedeflemiş bu gözü dönmüş barbarlara karşı halkımızı duyarlı olmaya çağırıyoruz.

9 Temmuz 2012’de Kobanê’den tüm dünyaya armağan edilen Rojava Devrimi şehitlerin kanı üzerinden zafere ulaştı. Ulus-devlet ve onun her tarafa sinmiş statükosuna karşı bir başkaldırıydı.

“Havadan bombalayarak bu sorunlar çözülmez. Bununla ilgili yerde mücadele eden yapılarla işbirliği kurulmadan netice alınamaz. İşte aylar geçti ve herhangi bir netice yok. Şu anda Kobani de düştü düşüyor” diyen barbar çete başı diktatör Erdoğan’a karşı halklarımız Kobane’yi özgürleştirerek cevap verdi.

O gün Kobanê düşmedi, sırasıyla DAİŞ işgalindeki Til Hamis, Til Beraq, Şedadê, Hol, Eyn Îsa, Girê Spî, Sirrin, Tişrîn, Minbic, Tabqa ve Reqa düştü…

Kürt soykırımını yapmaya yeminli diktatör Erdoğan ve faşist Türk devleti kazanımlarımıza saldırarak intikam almak peşindedirler. Avrupa’da yaşayan yurtsever halkımız, devrimci, demokrat, aydın ve faşizme karşı olan herkes insanlığın özgürlük semboli haline gelmiş Rojava devrimi ve Kobanê’yi bekleyen tehlikenin bilincinde olarak tarihi Kobanê direniş geleneği ile ayağa kalkmalıdırlar.

Kadın, genç, çocuk ve yüzlerce enternasyonalistin kanı ve canıyla bedel ödenmiş bu toprakları savunmak ve güçlü sahiplenmek için acil eylemler yaparak sahiplenmelidir. Her yeri eylem alanı yapıp, bütün dünyaya diktatör Erdoğan ve işgalci Türk ordusunun barbar, soykırımcı yüzünü göstermelidir.

KCDK-E olarak yurtsever halkımız, devrimci, demokrat, aydın, anti-faşist, enternesyonalist herkesi Dünya Kobanê Günü vesilesiyle acilen eylemlere ve güçlü sahiplenmeye çağırıyoruz.

KCDK-E Eş Başkanlık Divanı
31 Ekim 2018 / Brüksel