ABD’nin Florida eyaletine bağlı Orlando kentinde düzenlenen barbar katliamı lanetliyoruz

1426

Bu katliamı gerçekleştiren barbar zihniyet başta Ortadoğu ve Rojava olmak üzere tüm dünyada insanlık üzerine karanlık bir kabus gibi çökmüştür. Gerçekleştirilen bu hunhar saldırı insanlığın ve özgürlüklerin katlidir.

KCDK-E olarak bu insanlık dışı barbar katliamı kınıyor, ölen tüm masum insanların ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Bir kez daha insanlık bu barbar DAİŞ zihniyetinin insanlığa nasıl düşman olduğunu gördü. İktidarcı karanlık güçler tarafından beslenen bu çağdışı zihniyet en kanlı yüzüyle insanlığa saldırmaya devam ediyor. Başta Ortadoğu, Rojava ve Türkiye’de bu çeteler Kürt halkına ve insanlığa karşı katliamlar gerçekleştirmekte ve suç işlemektedir. İnsanlığın başına bela edilen bu barbar çetelere karşı Kürt halkı onurlu bir mücadele vermektedir.

ABD’nin Florida eyaletine bağlı Orlando kentinde masum insanları katleden bu zihniyet tüm dünyanın gözü önünde gerçekleştirilmiştir. İnsanlık artık bu vahşi zihniyete karşı sessiz kalamaz. Avrupa halkları ve tüm dünya bu vesileyle Kürt halkının insanlık için DAİŞ çetelerine karşı verdiği mücadeleye destek vermeli ve dayanışmalıdır.

Bu çetelere her türlü desteği veren faşist Türk rejimi aynı zihniyetle Kürt şehirleri Cizre, Sur, Nusaybin ve bir çok kentte savunmasız Kürt halkını bodrum katlarında diri diri yakarak insanlık suçu işlemiştir ve işlemeye devam etmektedir. Avrupa ve dünya buna seyirci kalmıştır. Bugün aynı çeteler ve aynı zihniyet Avrupa ve dünyanın bir çok yerinde insanlığı katletmeye devam etmektedir. Mülteci krizi karşılığında Kürtleri satan Avrupa hükümetleri bu cani çetelerin tehdidi altındadır. Unutmamalıyız ki bu çeteler ve bu zihniyet insanlığa düşmandır.

Rojava’da Kürt halkı bu canilere karşı canı pahasına savaşarak tüm dünya insanlığının şerefini temsil etmektedir. Bu zihniyetin temsilcilerinden faşist Erdoğan diktatörlüğüne karşı Kürtler canı pahasına direnerek insanlık onurunu korumaktadır. Avrupa hükümetleri ve halkları, tüm dünya bunu görmeli ve Kürt halkıyla dayanışma içinde olmalıdır.

Bu çete ve canilere siyasi ve lojistik destek sunan faşist Türk devleti ve diktatör Erdoğan, haklara, inançlara, kadınlara ve tüm insanlığa düşmandır. İnsanlık faşist Türk devletinin gerçek yüzünü görmeli ve karşı koymalıdır.

Bir kez daha bu katliamı gerçekleştiren barbar zihniyet lanetliyor. İnsanlığı bu vahşete karşı mücadeleye ve karşı koymaya çağırıyoruz. Ya barbarlık altında zülüm ve acı ya da barış ve demokrasi içinde özgürce yaşam.

Gelecek nesillere barış, demokrasi ve özgürlük dolu bir gelecek vadetmek için barış ve özgürlük için mücadeleye çağırıyoruz.

Kahrolsun karanlık barbar DAİŞ zihniyeti

Kahrolsun insanlık ve demokrasi düşmanı faşizm

Kahrolsun gericilik çağdışılık

Yaşasın barış, demokrasi ve özgürlük

 

Avrupa Demokratik Kürt Toplum Kongresi / KCDK-E