9 Temmuz’daki yürüyüşe katılım çağrısı

516

AKP ve Almanya hükümetlerinin Kürt halkını kriminalize eden politikalarını protesto etmek için 9 Temmuz’da Düsseldorf’ta yapılacak olan yürüyüşe katılalım.

Alman halkı, siyasetçileri, akademisyenleri, basını ve demokratik kurumları son yıllarda tartıştıkları PKK yasağı kalkmalı ve Kürtlerin mücadelesi desteklenmeli taleplerinin aksine, Almanya hükümeti yasaklayıcı, ajanlaştırma politikalarına devam ederek; Kürtlerin yürüyüş, miting ve festivallerini yasaklamayı sürdürmektedir.

Alman hükümetinin DAİŞ zihniyetli AKP’yi desteklemeye devam etmek için bu politikaları sürdürmektedir. Hem Kürtlerin, hem de Alman halkının ve kamuoyunun tepkilerini toplamaktadır. Almanya, AKP hükümetinin Kürdistan’daki kirli politikalarını pervasızca yürütmesine cesaret verdiği gibi, Alman demokrasisine ve hukukuna da zarar vermektedir. Bu politikalar Türkiye’deki demokrasi mücadelesini yürüten kesimleri değil savaş ve inkar politikalarını uygulayan zihniyete destek olmaktadır.

Şengal’de Êzidî Kürtleri kurtaran, Irak ve Suriye’de DAİŞ’e karşı Asurileri, Türkmenleri, Arapları, Alevileri, Hıristiyanları kurtaran, kadın özgürlükçü bir insanlık hareketini yasaklamak ve kriminalize etmek Ortadoğu’da DAİŞ ve AKP’nin işini kolaylaştırmaktadır.

Biz Avrupa’da yaşayan KCDK-E birleşenleri olarak, Alman hükümetinin bu Kürt karşıtı politikalarını değiştirmeye demokrasi ve özgürlüklerin gelişmesine katkı sunmak için bu politikalardan vazgeçmeye davet ediyoruz.

Başta tüm toplum merkezlerimiz, kurumlarımız olmak üzere tüm demokrat ve devrimcilere, 9 Temmuz’da Düsseldorf’ta Ciwanên Azad’ın organize ettiği Avrupa merkezi yürüyüşe katılmaya çağırıyoruz.”

Almanya’nın Kürt politikasını değiştirmesini ve tutuklu Kürt siyasetçilerin derhal serbest bırakılmasının talep edileceği eylem; DGB Haus/ Friedrich-Ebert-Stasse 40210 Düsseldorf’ta saat 11.00’de başlayacak.