“9 Ekim Uluslararası Komplosu” ve başkan APO’ya özgürlük için alanlardayız

2113

Kürt halk önderi Abdullah Öcalan’a uluslararası kapitalist devletler tarafından 9 Ekim 1998’de uygulanan komplo ile Ortadoğu üzerinde planladıkları oyunlarını hayata geçirmeye başlamışlardı. Bunu gerçekleştirmek için ilk olarak Reber APO üzerine komplo tezgahlanmıştır.

Reber APO’nun Ortadoğu için geliştirdiği çözüm,  tüm kimliklerin ve inançların eşit ve özgür  yaşam projesi bölge gericiliği ve uluslararası egemen güçler için tehlike olarak görülmüştür. Uluslararası güçler Reber APO şahsında Kürt halkı ve Ortadoğu halklarının özgürlüğünü esir almak istemiştir.

Ortadoğu ve dünyaya haklarının ve inançların eşitlik-özgürlük  sembolü haline gelen Reber APO 18 yıldır Komplocu güçler  tarafından  İmralı Adası’nda tecrit ve izolasyona tabi tutulmuştur.  Komplocu güçlerin amaçladıkları Kürt halkının önderi sayın Öcalan’ın düşüncelerini ve felsefesini  hapsetmektir. Basta sayın Öcalan’ın  ve halkımızın direnişi  komplocuların planını boşa çıkarmıştır. Türk devleti  bunu hazmedemediği için  Reber APO`ya karşı tecritti ve izolasyonu ağırlaştırılmıştır.

Egemenler, sömürgeci Türk devleti bilmelidir ki, Ortadoğu ve dünyanın umut ışığı olan Reber APO içerde esir tutularak engellenemez. Paradigması dünyanın dört bir tarafında tartışılan ve kabul gören Reber APO’nın düşünceleridir.

Kürt halkı üzerinde uygulanan asimilasyon politikası, sindirmeler, basın üzerinde faşist baskı ve uygulamalar bu komplonun devamı olarak sürmektedir. Ve bu komplo halen ilk günde olduğu gibi uluslararası güçler eliyle sürdüğünü görmekteyiz.

Kürt halkı ve dostları bu komployu kınamak için alanlara dökülerek sömürgeci Türk devleti ve uluslararası emperyalist güçlerin bu kirli yüzünü teşhir edecektir. Bu komplolar özgürlük mücadelemizin ne hızını ne de sesini kesecektir. Haklı mücadelemiz eninde sonunda kazanacaktır.

KCDK-E olarak halkımızı ve dostları bulunduğumuz her yerde eylemlere aktif katılmaya çağırıyoruz. Avrupa, Kanada, Japonya ve Avustralya’da 6 ekimde Amerikan konsoloslukları önüne çelenk bırakma, 7 ekimde gençlik meşaleli yürüyüşlerine  ve 8 ekimde  eyalet ve ülke merkezi yürüyüşlerinde alanlara akacağız.

Halkımızı eylemlere duyarlı olmaya, uluslararası komploya karşı ayağa kalkmaya ve özgürlük yürüyüşüne katılmaya çağırıyoruz.

KCDK-E

6 ekim 2016 Belçika