4 kentte Öcalan için eylem

622

Almanya’nın Bensheim ve başkenti Berlin, Hildesheim ile İngiltere’nin Brighton kentinde yaşayan Kürdistanlılar, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın sağlık ve güvenliği için eylemdeydi.

BENSHEIM

Almaya’nın Bensheim kasabasında Bürgerbüro önünde Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın sağlık ve güvenliği için başlatılan eylem sürüyor.

Kitlenin yoğun ilgi gösterdiği eylemde her gün yüzlerce bildiri dağıtılırken, günlük nöbetçiler ise 20’şer, 30’ar kişi olarak değiştiriliyor.

Eylem yarın düzenlenecek miting ile sona erecek.

BERLIN

Almanya’nın başkenti Berlin’de Kürt gençleri Öcalan’ın sağlık ve güvenliğine dikkat çekmek amacıyla Öcalan’ın sözlerini balonlara bağlayarak birçok yere astı.

Cottbusser Tor ve Alexanderplatz bölgelerinde çok sayıda Önderliğin sözlerini ve “Freiheit für alle politischen Gefangenen” asan gençler, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın bir an önce avukatlarıyla ve ailesiyle görüşmesinin sağlanmasının talep etti.

HILDESHEIM

Almanya’nın Hildesheim kentinde de Öcalan’ın sağlık ve güvenliği için Meryem Kadın Komünü 2 güçlük çadır eylemi başlattı.

HBF önünde başlatılan eylemde bildiriler dağıtıldı ve geçenlere Öcalan’ın sağlık ve güvenliğine ilişkin bilgilendirme yapıldı.

“Despot Erdoğan’a diz çökmeyeceğiz” yazılı pankartın da açıldığı eylemde sık sık, “Be Serok jiyan na be” sloganları atıldı.

BRIGHTON

İngiltere’nin Sussex Bölgesinde yaşayan Kürdistanlılar Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın sağlık ve güvenliği için eylem düzenlendi.

Sussex Demokratik Kürt Toplum Merkezi tarafından Brighton şehrinin en işlek yeri olan Churchill Square’da bir araya gelen Kürdistanlılar, Öcalan’ın sağlık ve güvenliğine dikkat çekmek amacıyla bir eylem düzenledi

Eylemde dağıtılan bildirilerle Kürdistanlılar Öcalan’ın durumundan endişe duyduklarını ve uluslararası kuruluşların bir an önce harekete geçmesi gerektiğini belirttiler. Eylemlerin Öcalan’a uygulanan ağırlaştırılmış tecrit kaldırılıncaya kadar devam edeceği ifade edildi.