22 Eylül Yürüyüşlerine Çağrı

319

Kürdistan, Türkiye ve dünya halklarına düşman, DAİŞ zihniyetli demokrasi karşıtı diktatör  Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde halklarımızın iradesini gayrimeşru biçimde gasp ederek, diktatörlüğünü sürdürmektedir.

Diktatör Erdoğan ve onun faşist ittifakı aydın, akademisyen, gazeteci, sendikacı, STÖ Kürdistanlı ve Türkiyeli muhalifleri baskı, katliam ve tutuklamalarla susturmak için her tür yöntemi kullanarak ülkeyi tek tipleştirmek istemektedir.

Tekleştirme politikasıyla farklı kimlik ve inançları yok etmek için tüm kirli yöntemleri kullanmakla yetinmeyerek savaş ve katliam politikalarını Türkiye sınırları dışına taşıyarak sürdürmektedir.

Efrin işgali, Rojava saldırılarının ardından şimdide Güney Kürdistan’a saldırarak işgale yönelmiştir. DAİŞ vb. piyon çeteleri finanse edip büyüterek savaşı Ortadoğu’ya yaymaya çalışan Türk devletinin bu emelleri Demokratik Suriye Güçleri karşısında yenilgiye uğramıştır. Yenilgiden ders çıkarmayan diktatör Erdoğan ve onun faşist ittifakı, artık bu kirli savaşı açıkça ve doğrudan kendisi yürütmektedir.

Bu kirli savaş ve politikaları dünya kamuoyu tarafından ayyuka  çıkarılmış, demokrat, ilerici ve eşitlik yanlıları tarafından eylem ve etkinliklerle dile getirilerek protesto edilmiştir.

Bu protestolara ve tepkilere kulak tıkayan Almanya başta olmak üzere birçok hükûmet ve uluslararası kurum sessizlikleri ile bu kirli savaşı ve politikalarını desteklemektedirler.

Avrupa ülkeleri TC ile yaptıkları kirli anlaşmalar, silah satışları ve ekonomik çıkarları için insanlık değerlerini ayaklar altına almaktadırlar. Bu kirli savaşa tank vb. savaş aygıtlarını satarak katkı sunan Almanya, bununla yetinmeyerek diktatör Erdoğan’ı Almanya’ya davet etmiştir. Alman devleti savaş suçlusu, işgalci Erdoğan’ı Almanya’ya davetiyle insanlık değerlerini ve vicdanını yaralamıştır.

Alman, Kürdistanlı ve Türkiyeli onlarca kurum olarak “Erdoğan not welcome’” sloganıyla oluşturduğumuz platform 22 Eylül’de demokrasi düşmanı diktatör Erdoğan’ı eyaletler düzeyinde yapılacak yürüyüşlerde protesto ederek tepkimizi haykıracağız.

‘Erdoğan not welcome’ olarak Almanya’daki Kürt, Türk, Asuri-Süryani, Laz, Çerkes, Ermeni, kadın, gençlik, Alevi, Müslüman, Hristiyan, Ezidi, kurumlara çağrımız 22 Eylül’de aşağıdaki şehir ve adreslerde yapılacak ‘Diktatör Erdoğan Hoş gelmedin’ yürüyüşlerine tüm demokrat, devrimci, barış, kadın hareketi, çevre savunucularını ve tüm Erdoğan karşıtları katılmaya çağırıyoruz.

Alman siyasi partilerine, sendikalara, STÖ, barış hareketlerine, tüm devrimci ve demokratlara çağrımız 22 Eylül’de aşağıdaki şehirlerde yapılacak yürüyüşlere katılarak diktatör Erdoğan’a karşı demokrasi ve eşitlik bloğu olarak ortak eylemlerde sesimizi yükseltelim

BERLIN
Yer: Hermannplatz, Saat: 17.30

HAMBURG
Yer: Merckado-Altona, Saat: 15.00

BREMEN
Yer: Haubtbahnhof-Bremen, Saat: 15.00

HANNOVER
Yer: Opernplatz Hannover, Saat: 14.00

DUSSELDORF
Yer: Platz Vor dem Haupbahnof Düsseldorf, Saat: 13.00

ESSEN
Yer:Hauptbahnof Essen, Saat: 16.00

FRANKFURT
Yer: Hauptbahnof  Frakfurt, Saat: 15.00

STUTTGART
Yer: Lautenschlagerstr , Saat: 15.00